לווייני ריגול ישראלים הצליחו לזהות מטען שאמור לצאת מאירן לרצועת עזה כך ע"פ הדיווח ב'סאנדיי טיימס', במטען טילי פאג'ר 5 מהסוג שנורה לגוש דן במבצע עמוד ענן, ויתכן שגם חלקי טילים בליסטיים

לווייני ריגול ישראלים הצליחו לזהות בנמל בנדר עבאס שבאירן, לקראת יציאה אפשרית לעבר רצועת עזה מטען ובו רקטות פאג'ר-5, מהסוג שנורו על-ידי לעבר מרכז הארץ במהלך מבצע "עמוד ענן". כך מדווח הבוקר (ראשון) "סאנדיי טיימס" הבריטי. על פי הדיווח, חשד שהמטען כולל גם חלקים של טילים בליסטיים מסוג שיהאב-3, המסוגלים לשאת ראש-קרב במשקל המגיע לאלף קילוגרם חומר נפץ, ולפגוע ביעדים ספציפיים בדיוק רב. על פי מומחים שצוטטו בעיתון, ייתכן שהנשק יגיע לרצועה, במסלול בו משתמשת אירן להעביר נשק לרצועה בדרך כלל – דרך הים האדום, סודן ומצרים.

קרא עוד:

[postim]

המטען הוכן בזמן שישראל והחמאס סיכמו על הפסקת האש, בתום שמונה ימים של לחימה אינטנסיבית, כך על פי הדיווח. עם זאת, הבהיר גורם ביטחוני לעיתון: "ללא קשר להפסקת האש, אנו נתקוף ונשמיד כל מטען ובו אמצעי לחימה שמיועדים לרצועת עזה, ברגע שנבחין בו". בדיווח מצוטטים מקורות מודיעין ישראליים שמאמינים כי מרגע שיעזוב את המים הטריטוריאליים של אירן, המטען ילווה בספינות מלחמה אירניות.

רקטות הפאג'ר יפורקו לארבעה או חמישה חלקים לכשיגיעו לסיני, מספיק קטנים כדי שניתן יהיה להבריח אותם בסיני, ויוברחו לעזה דרך המנהרות מהסוג שחיל האוויר הפציץ במבצע עמוד ענן.