התוכנית הכלכלית הגרנדזיונית של ג'ו ביידן: שני טריליון דולר יושקעו בתשתיות

Matty Stern/US Embassy of Tel Aviv

התוכנית הכלכלית הגרנדזיונית של ג'ו ביידן: שני טריליון דולר יושקעו בתשתיות

נשיא ארצות הברית הציג מתווה לחיזוק הכלכלה באמצעות בניית תשתיות, זאת על ידי הגדלת מס חברות • בין הנושאים שנכללים בה שיקום תשתיות, קידום אנרגיה ירוקה, יצירת תעסוקה וטיפול באוכלוסיות נזקקות • "מתווה שאפתני שיצעיד את אמריקה להובלה עולמית גם בעתיד"

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הציג הלילה (חמישי) תכנית כלכלית של 2.3 טריליון דולר שיפרסו על פני שמונה שנים, ואשר מיועדת לשיפור התשתיות. החלק הגדול ביותר של התוכנית כולל תקצוב של 621 מיליארד דולר לכבישים, גשרים, תחבורה ציבורית ותשתיות תחבורה נוספות.

עלותה של התוכנית היא כשני טריליון דולרים ואם תאושר על ידי הקונגרס היא תיושם במשך כשמונה שנים. ביידן אמר כי עלויות ההשקעה יכוסו בעיקר על ידי הטלת מס על משפחות שהכנסתן השנתית גבוהה מ-400,000 דולרים וכן על ידי העלאת המס שמשלמות חברות.

הנשיא הטיל את ההעלאות כאמצעי לעודד חברות להשקיע ולייצר יותר בארצות הברית. "ההוצאה בתוכנית תתרחש במשך שמונה שנים", אמר והוסיף כי "העלאות המס יתקזזו מההוצאות, מה שמוביל להפחתה בסופו של דבר בגירעון התקציבי".

בין סעיפי התוכנית שיקום גשרים וכבישים בין עירוניים, רכבות מהירות ותשתיות לכלי רכב חשמליים, טיפול במאגרי מי שתייה מזוהמים, השקעה בתשתיות אינטרנט בפס רחב וחשמל לאזורים מבודדים וכן השקעות בטיפול בקשישים, דיור בר-השגה ומימון חינוך ציבורי.

ביידן ביקש  לקבל תמיכה משתי המפלגות בקונגרס, ואמר כי התוכנית תהיה "לא דומה לשום דבר שראינו או עשינו מאז שהקמנו את מערכת הכבישים המהירים והמירוץ לחלל לפני עשרות שנים". הוא הוסיף כי מדובר ב"השקעה האמריקאית הגדולה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה".

"מדובר השקעה של פעם בדור", אמר ביידן. "אני בטוח שאם נפעל עכשיו, בעוד 50 שנה אנשים יסתכלו אחורה ויגידו שזה הרגע בו אמריקה זכתה בעתיד. למעשה, זו ההשקעה האמריקנית במשרות הגדולה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן