מצרים החרימה את הספינה שתקעה את תעלת סואץ: "שלמו 900 מיליון דולר"

מצרים החרימה את הספינה שתקעה את תעלת סואץ: "שלמו 900 מיליון דולר"

הספינה Ever Given שוחררה אומנם מגדות תעלת סואץ, אך מצרים עדיין לא מאפשרת לה לעזוב • בעלי הספינה נדרשים לשלם סכום עתק של פיצויים בעקבות הנזקים שנגרמו בששת הימים בהם תקעה את התעלה וגרמה להפסדי ענק לכלכלה המצרית והעולמית

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

מצרים החרימה את הספינה שחסמה את תעלת סואץ במשך קרוב לשבוע, ואחרי שהייתה תקועה בתעלה כעת היא תקועה באגם הסמוך – עד לתשלום פיצויי העתק בסך 900 מיליון דולר כתוצאה מההפסדים שנגרמו למדינה.

אחרי שישה ימים: חולצה ספינת הענק שגרמה לפקק בתעלת סואץ • צפו

אוסמה רביע, יו"ר רשות תעלת סואץ, אמר שהספינה לא תוכל לעזוב את המדינה לפני הסדרת הפיצויים. "כלי השיט עכשיו מוחרם רשמית", עדכן והוסיף כי נכון לעכשיו, בעלי הספינה לא מוכנים לשלם כלום.

התביעה כוללת את מבצע החילוץ, את עלויות השבתת התעלה ואת אובדן ההכנסות בימים שבהם הספינה יצרה פקק תנועה ימי. הסכום הגבוה לא פורסם רשמית, אך לפי הדיווחים במצרים מדובר ב-900 מיליון דולר.

המנהל הטכני של הספינה, ברנרד שולץ, הדגיש אתמול כי "הספינה הוכרזה ככשירה להמשך שיט מנמל "פורט סעיד" שבמצרים, אולם נעצרה במדינה בעקבות הסכסוך בין רשות תעלת סואץ לבין בעלי כלי השיט".

עוד הוסיף כי "ההחלטה של ​​המצרים לעצור את המשך השיט של הספינה מאכזבת ביותר. הצוות שהיה על הסיפון שיתפו פעולה באופן מלא עם כל הרשויות במהלך חקירת האירוע. המטרה העיקרית כעת היא למצוא פתרון מהיר שיאפשר את שחרור הספינה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן