בכיר איראני:

מתקן הגרעין באיראן. צילום: ויקיפדיה

בכיר איראני: "ישראל מנסה להשיג בכוח מושב בשיחות וינה, אליהן לא הוזמנה"

במהלך השיחות המתקיימות בוינה על החזרה להסכם הגרעין מול ארה"ב, נזפו נציגי איראן ב'גינוי הרפה' לטענתם של הפעילות המיוחסת לישראל שתקיפת המתקן הגרעיני בנתנז, לעומת הגינוי על מעשי איראן • בכיר איראני לועג לישראל: "מנסה להשיג בכוח מושב"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

גורם בשירותי הביטחון הישראליים אמר ל"ניו יורק טיימס" כי ישראל מעוניינת להפיג את המתיחות בעימות הימי מול איראן, ושאין לה כוונה להגיב במתקפה נוספת על כלי שיט איראני.

כמו כן נמסר בדיווח ב"ניו יורק טיימס" מפי גורם אמריקאי, כי עוד לפני שהותקפה ביום שלישי על ידי איראן, ישראל ביקשה את הגנתה של ארה"ב על הספינה שבבעלות ישראלית.

גורמים ישראליים חששו מפני תקיפה של הספינה על ידי משמרות המהפכה בתגובה לתקיפת הספינה האיראנית "סאביז" בים האדום והפיצוץ במתקן הגרעיני בנתנז, המיוחסים לישראל.

בינתיים, השיחות בין המעצמות לאיראן על הסכם הגרעין, שחודשו אתמול בווינה בצל החלטת טהרן להעלות את רמת העשרת האורניום ל־60%, הסתיימו אחרי כשעתיים. משלחת ארה"ב המשיכה לקבל עדכונים במלון סמוך, בלי להשתתף בפועל בשיחות.

ראש המשלחת האיראנית, סגן שר החוץ עבאס ערקשי, אמר כי המשלחת האיראנית ביקרה את מה שכינתה "התגובה הרפה" של גרמניה, צרפת ובריטניה לאירוע בנתנז, לעומת תגובתן החריפה נגד צעדיה האחרונים של איראן.

המנהיג העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, אמר בהתייחסות לשיחות עד כה כי "ההצעות שהוצעו לנו בשיחות היו משפילות ויהירות, והן לא ראויות בכלל שנסתכל עליהן".

"ארה"ב לא רוצה לקבל את האמת במשא ומתן, כי מטרה שלה היא לכפות את הרצונות השגויות שלה. והמדינות מאירופה הולכות לפי המדיניות של ארה"ב, למרות שהן מכירות בזכויותיה של איראן".

בתוך כך, מקור איראני אמר בלגלוג ל"מעריב" כי "ישראל מנסה להשיג בכוח מושב בשיחות וינה, שאליהן לא הוזמנה". לדברי המקורות האיראניים, ארה"ב כבר העבירה לאיראן הצעה מפורטת על הסרת חלק מהסנקציות, אך זו עדיין לא אושרה. הם מעריכים כי חזרת איראן להסכם תלויה בזהות המועמד שייתמך על ידי ההנהגה בבחירות לנשיאות בחודש יוני. תיתכן גם דחייתן בשנה כדי לתת לנשיא הנוכחי לגמור את המלאכה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן