רופאו של נבלני: "מצבו הרפואי מידרדר במהירות, הוא עלול למות בכל רגע"

צילום מתוך ויקיפדיה

רופאו של נבלני: "מצבו הרפואי מידרדר במהירות, הוא עלול למות בכל רגע"

מנהיג האופוזיציה הרוסי נמצא בשבוע השלישי לשביתת הרעב שבה פתח במחאה על סירוב רשויות הכלא לאפשר לרופאיו לבקר אותו. רופאו: תוצאות הבדיקות שלו מראות שהוא סובל מרמות גבוהות של אשלגן - דבר שעלול להוביל לדום לב - ומבעיה בתפקוד הכליות

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

רופאו של איש האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני, הכלוא במושבת עונשין ברוסיה, אמר ביממה האחרונה כי תוצאות הבדיקות של נבלני, שאותן קיבל ממשפחתו, הראו כי מצבו הבריאותי מידרדר במהירות וכי הוא "עלול למות בכל רגע".

נבלני נמצא בשבוע השלישי לשביתת הרעב שלו בכלא, בדרישה לקבל גישה רפואית הולמת לכאבים שמהם הוא סובל בגבו וברגליו. רופאו האישי, ירולסב אשיחים, אמר כי בדיקות שקיבל ממשפחתו של נבלני הראו זינוק חד ברמות האשלגן בדמו, שעלולות לגרום לדום לב, בנוסף לנזק כבד לכליות.

בשבוע שעבר דיווחו מקורביו של נבלני כי הוא השיל קילוגרמים רבים ממשקלו מאז שהחל את עונש המאסר. מקורביו טוענים כי "בגלל חומרת שביתת הרעב, הממשל מאיים מדי יום להתחיל בהזנה בכפייה".

עורכי דינו, שביקרו אותו במושבת העונשין בעיירה פוקרוב, אמרו שהוא גם מאבד את התחושה בידיים. הם דרשו לאשפז אותו בבית חולים, ולא לטפל בו במרפאת הכלא. הקרמלין אמר שנבלני אינו זכאי לטיפול מיוחד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן