צייד הנאצים הד"ר אפרים זורוף אמר לאחר ההעמדה לדין, העמדה לדין של פושעים נאצים אפילו לעת זקנותם משמחת מאד מכיוון שזה טוב בכדי שכל העולם יידע יש דין ויש דיין, וכינה את הלכידה 'בשורות טובות מגרמניה'

רשויות החוק בגרמניה עצרו את סירט ברוינס פושע מלחמה נאצי אזרח הולנדי המתגורר בגרמניה באשמת פשעים שביצע בתקופת מלחמת העולם השנייה, כאשר סירט בן 91 הוא נעצר פעם שנייה, בפעם הראשונה הוא ריצה עונש ממושך בין כותלי הכלא בגין רצח שני יהודים בהולנד, כעת הוא יאושם על רצח איש מחתרת הולנדי בסמוך לגבול עם גרמניה.

קרא עוד:

[postim]

באשמה הינה על רצח במכוון שלו ושותפו שהספיק למות במהלך השנים, כאשר הם לכדו את איש המחתרת ההולנדי עינו אותו ובהלך העינויים ירה בו אחד מהם ארבע יריות כאשר חלק מכוונים אל ראשו והוא נפל ומת במקום, התובע הגרמני אמר 'לא משנה מי הרג אותו בדיוק, אם שניהם היו שם בכדי להרוג זו עבירה פלילית, בית המשפט בימים אלו יבחן האם אמנם ישנם ראיות לכך ששניהם היו שם בכדי להרוג.

פושע המלחמה ברוינס נולד בהולנד בשנת 1921 לאחר מכן כשהתבגר הוא התנדב לכוחות הלוחמים בחזית המזרחית נגד הצבא הרוסי, כאשר במהל השנים הוא לוקה במחלה קשה פורש מהעיסוק בצבא וחזר להולנד והצטרף לכוחות הלוחמים שחיפשו ולכדו כוחות פרטיזנים אשר סייעו ליהודים שהסתתרו ביערות, ולחמו בחירוף נפש נגד הצבא הנאצי, במהלך שנים אלו ביצע ברוינס פשעי מלחמה שמעמידים אותו לעת זקנותו על דוכן הנאשמים.

ברוינס כבר הורשע בעבר ונידון למוות אך לאחמ"כ הומר העונש למאסר עולם , אך כל נסיונות להסגירו לארץ מולדתו הולנד עלו בתוהו מכיוון שהצורר הנאצי קבע בחוקה הגרמנים על הענקת אזרחות לכל מי שלחם במלחמת העולם השנייה לצידה של גרמניה. לאחמ"כ הואשם ברוינס בהריגתם של שני אחים יהודים אלעזר ומאיר למשפחת סלוטרברג על פשע זה הוא נידון לשבעה שנות מאסר, לאחר השחרור עבר להתגורר בעיירה פסטוראלית בסמוך לעיר דורטמונד, וכאמור בימים אלו הוא נידון שוב על פשעי מלחמה.

צייד הנאצים הד"ר אפרים זורוף אמר לאחר ההעמדה לדין, העמדה לדין של פושעים נאצים אפילו לעת זקנותם משמחת מאד מכיוון שזה טוב בכדי שכל העולם יידע יש דין ויש דיין, וכינה את הלכידה 'בשורות טובות מגרמניה'.