צילום: pixabay

דו"ח רשמי בארה"ב: ייתכן שנגיף הקורונה דלף מהמעבדה הסינית בוואהן

לפי דו"ח של המעבדה הלאומית הממשלתית של ארה"ב, מקורו של נגיף הקורונה הוא ככל הנראה במעבדה בעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות הראשון של המגפה • לפני שבועיים הורה נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לסוכנויות המודיעין בארצו לדווח לו בתוך 90 יום על מקור הנגיף
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

דו"ח של המעבדה הלאומית הממשלתית של ארה"ב שפורסם הלילה (שלישי) ב"וול סטריט ג'ורנל" מעלה כי מקורו של נגיף הקורונה הוא ככל הנראה במעבדה בעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות הראשון של המגפה.

לפי ההערכה של מחברי הדו"ח, הנגיף דלף במהלך ניסוי במעבדה. לפי הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", אנשים שמכירים את פרטי הדו"ח אמרו כי הוא חובר בזרוע המודיעין של המעבדה בקליפורניה, הנקראת "חטיבה Z". מדובר במעבדה שמתמחה בנושאים ביולוגיים. הערכת החוקרים מתבססת על מיפוי גנומי של נגיף הקורונה.

הדו"ח מציג נימוקים חזקים בעד המשך חקירת האפשרות שהנגיף דלף ממעבדה בסין. לדברי גורם רשמי לשעבר שהיה מעורב בחקירה שקיימה מחלקת המדינה, חשיבותו של הדו"ח הייתה בכך שהוא הגיע ממעבדה לאומית מכובדת, והציג השקפה שונה מזו שרווחה באותה עת, ולפיה הנגיף כמעט בוודאות הועבר לבני אדם מבעל חיים.

כזכור, לפני שבועיים הורה נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לסוכנויות המודיעין בארצו לדווח לו בתוך 90 יום מהו מקור זן הנגיף הנוכחי. ביידן עצמו אמר שהחקירה מתמקדת בשני תרחישים – האחד שלפיו הנגיף הדביק בני אדם עקב מגע עם בעלי חיים, והשני שלפיו הוא דלף עקב תאונת מעבדה.

יצוין כי ארגון הבריאות העולמי הודיע כי מאוד לא סביר שהנגיף נפוץ מדליפה במעבדה בווהאן. מי שהוביל את התאוריה המאשימה את סין, היה נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, שאף תקף את ארגון הבריאות העולמי בשל כך.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן