ביתו של המליונר היהודי ארי בן מנשה המתגורר במונטריאול נשרף לחלוטין לאחר שנזרק לתוכו בקבוק תבערה. ארי ואשתו הצליחו להימלט ברגע האחרון. המשטרה חוקרת חשד שמדובר בהצתה על רקע אנטישמי.

בשעות הערב של יום ראשון נזרק בקבוק תבערה לעבר ביתו של המיליונר היהודי ארי בן מנשה במונטריאול. הבית נשרף כליל. ארי ואשתו ניצלו ברגע האחרון.

קרא עוד:

[postim]

השבוע ביום ראשון, בשעה 21:30 בערב, זרק אלמוני בקבוק תבערה לעבר חלון ביתו של ארי בן מנשה, איש עסקים יהודי, יליד איראן המתגורר ברחוב 3111 Jean Girard St במונטריאול. האש התפשטה במהירות, וממש בנס הצליחו ארי ואשתו להינצל מהלהבות ברגע האחרון.

כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום נשארו חסרי אונים מול הלהבות שנאחזו בקורות הבית וכילו אותו לחלוטין. חוקרי ההצתות שרצו להיכנס לדירה נאלצו לוותר על הרעיון בעקבות החשש מפני קריסת הקירות שעדיין לא נפלו.

גם הדירה הסמוכה ניזוקה מהאש, אך לא ידוע באיזה היקף מדובר. בעלי הדירה שלאחרונה הציעו אותה למכירה ב-1,600,000 דולר אמרו שהשריפה הגיעה בעיתוי ממש לא מתאים, על רקע רצונם למכור את הדירה. רצון שככל הנראה ידחה בחודשים ספורים עד לאחר שהדירה תשופץ.

תושבי השכונה היוקרתית שאינם רגילים למקרים מהסוג הזה נתקפו בחרדה והביעו תקווה שמדובר במקרה חד פעמי שלא יחזור על עצמו.

בעל הדירה, בן מנשה שעסקיו חובקי עולם ובבעלותו נכסים רבים ברחבי העולם לא הגיב לתקרית המצערת. דירתו תיהרס ככל הנראה בפיקוח צמוד של מהנדסי העירייה.

המשטרה חוקרת כיוון חקירה שמדובר בהצתה על רקע אנטישמי.