עימות פומבי בין נתניהו למרקל • הסכמנו שאנחנו לא מסכימים

בפגישה המשותפת לא הצליחו הצדדים להסתיר את המבוכה והמתיחות, כאשר במהלך מסיבת העיתונאים אומרת קנצלרית גרמניה 'אני ונתניהו הסכמנו שאנחנו לא מסכימים', ובכך הדגישה את חוסר שביעות הרצון מהתנהגותה של ישראל

על רקע המתיחות בין מדינות אירופה לישראל, ולמרות ההבטחות החוזרות ונשנות מצד מדינת גרמניה על כך שאין לראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו ממה לחשוש לקראת ביקורו המדיני בגרמניה, ומתכוננים לשיחת מנהיגים רגילה, אפשר לחוש באוויר את המתיחות ואת האווירה הקשה במפגש המשותף.

קרא עוד:

[postim]

כאמור וכפי שאף דווח כאן ב JDN ראש הממשלה ביבי נתניהו מבקר בימים האחרונים באירופה, בתחילה הוא ביקר בפראג שבצ'כיה, אשר הייתה המדינה היחידה בכל רחבי אירופה אשר תמכה באופן אבסולוטי בישראל והצביעה נגד ההכרה בעם הפלסטיני כמדינה משקיפה, לאחר מכן הגיע ראש הממשלה לגרמניה אשר כן הצביעה בעד הפלסטינים ונגד מדינת ישראל.

במהלך הביקור בגרמניה סעד ראש הממשלה עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ארוחה משותפת שלאחר מכן יצאו שני ראשי המדינות למסיבת עיתונאים אשר שודרה לכל רחבי העולם.

בפגישה המשותפת לא הצליחו הצדדים להסתיר את המבוכה והמתיחות, כאשר במהלך מסיבת העיתונאים אומרת קנצלרית גרמניה 'אני ונתניהו הסכמנו שאנחנו לא מסכימים', ובכך הדגישה את חוסר שביעות הרצון מהתנהגותה של ישראל.

אנגלה מרקל קנצלרית גרמניה המשיכה ותקפה את ישראל ואמרה 'על כל הצדדים מוטלת האחריות להימנע מצעדים חד צדדיים, העם הגרמני סבור ומאמין שצריכים להמשיך ולהפעיל את המשא ומתן להגעה להסדר בין הצדדים', נתניהו מצידו הגיב לדברים ואמר 'אין לי ספק על אחריותה וערבותה של גרמניה למדינת ישראל, רוב הממשלות וגם העם הפלסטיני מבין שאין מנוס מדיון על גושי הבניה בדיוני המשא ומתן' בראיון נוסף בגרמניה אמר נתניהו 'אני מאוכזב מהצבעתה של גרמניה'.

בראיון שהעניק ראש הממשלה נתניהו לעיתון גרמני שהתפרסם לפני הגעתו של לגרמניה אמר 'אני מבין שגרמניה חושבת שעל ידי החלטתם להעניק לעם הפלסטיני את ההכרה כמדינה משקיפה באו"ם הם יזרזו ויקדמו את הסכם השלום, אך ההיפך הוא הנכון, ההסכמה רק תרחק את הסכם השלום, ההסכמה רק תקשיח את עמדות העם הפלסטיני ודרישותיו לקבל דברים שמדינת ישראל עם כל הנכונות להגיע להסדר בר קיימא לא תוכל לתת ולא תתן', אמר נתניהו בראיון, בסיום הראיון אמר נתניהו 'אשמח לשוחח על כך עם הקנצלרית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *