לאחר שבוע בו עבר יהונתן פולארד סידרת בדיקות מקיפות, הוחזר פולארד לכלאו והוא ממתין תחת השגחה רפואית לתוצאות הבדיקות. רעייתו אסתר הביעה אכזבה מרה מהתנהלותה של מדינת ישראל בכל הנוגע לעניינו של בעלה. בוועד למען פולארד מכחישים את השמועות כי מצבו 'אנוש' ומבקשים מהציבור להימנע מהפצת שמועות לא נכונות שפוגעות במשפחה.

מצבו הבריאותי של האסיר היהודי יהונתן פולארד התייצב ב"ה והוא הוחזר לבית הכלא שם הוא נתון תחת השגחה רפואית במרפאת הכלא.

קרא עוד:

[postim]

בשבוע שעבר אושפז יהונתן פולארד בבית החולים לאחר שהתמוטט וחש ברע בבית הכלא. ערוץ 7 מדווח כי לאחר סידרת בדיקות שעבר, בין השאר סריקת MRI של המוח שוחרר פולארד מבית החולים והוחזר לכלאו, שם הוא נתון תחת השגחה רפואית במרפאת הכלא עד להגעת תוצאות הבדיקות.

רעייתו של יהונתן, אסתר הביעה את אכזבתה מחוסר פעילות משמעותית מצד מדינת ישראל למען שיחרורו של בעלה.

במכתב ששלחה לנשיא המדינה שמעון פרס כתבה אסתר: "אני פונה מעומק לב לנשיא פרס, בתור מי שקיבל את מדליית החירות האמריקנית וכראש הממשלה לשעבר הנושא באחריות אישית לפרשת פולארד, אנא הצל את חייו! לנוכח קשריך הטובים עם הנשיא אובמה ולאור תמיכתם של בכירים אמריקנים רבים בקציבת עונשו של יהונתן על רקע "חוסר הפורפורציה של העונש", אין כעת יותר תירוצים! הזמן אוזל! כבוד הנשיא, אנא פעל ללא דיחוי!".

לדבריה של גב' פולארד הצטרף הרב פסח לרנר, ממובילי המאמצים בארה"ב לשחרור פולארד, שציין כי "חג החנוכה הוא הזדמנות מושלמת עבור הנשיא פרס לבקש מחווה אנושית מהנשיא אובמה. זהו עניין של צדק ושל הומניטאריות. מדובר בעניין של הצלת חיים, למה פרס מחכה?".

בוועד למען פולארד מכחישים בתוקף את השמועות שהתפרסמו לקראת סוף השבוע, לפיהן מצבו של יהונתן פולארד אנוש. בוועד פונים לציבור בבקשה להימנע מהפצת שמועות לא נכונות שפוגעות מאוד במשפחה.

בהודעה שפירסם הוועד נכתב: "במהלך סוף השבוע קבלנו אינספור פניות בעקבות שמועות על כך שמצבו של יהונתן כביכול אנוש. מצבו הרפואי של יהונתן אמנם רופף ומסוכן אך לצד הדחיפות לפעול לשחרורו אנו מבקשים מהציבור להמנע מהפצת שמועות לא נכונות שפוגעות במשפחה".

הציבור מתבקש להמשיך ולהתפלל לרפואתו השלימה ולשחרורו המהיר של יהונתן בן מלכה בתושח"י.