סנקציות? מפגינים באיראן פרצו לשגרירות בריטניה

ישראל לא לבד: עשרות סטודנטים באיראן פלשו לבנייני השגרירות הבריטית בטהרן, זרקו בקבוקי תבערה, הורידו את הדגל הבריטי וקראו "מוות לאנגליה"

עשרות סטודנטים איראניים הסתערו בשעות הצהריים (ג') על השגרירות הבריטית בטהרן. המפגינים פלשו לבנייני השגרירות, זרקו בקבוקי תבערה, הורידו את הדגל הבריטי, השליכו מסמכים וקראו "מוות לאנגליה".

במהלך המהומות, אחד המבנים עלה באש. המשטרה שהוזעקה למקום פינתה את המפגינים מהמתחם.

שעות לאחר מכן, כשהרוחות נרגעו, המפגינים שוב פלשו לשגרירות. מושל טהרן היה בזירת האירוע וניסה להרגיע את ההמון המשולהב.

בשעות האחרונות, משרד החוץ האיראני התנצל והביע צער על התקרית. "האירועים החלו בעקבות הפגנת סטודנטים, שביקשו למחות על היחס העוין של ממשלת בריטניה כלפי איראן", מסרו ממשרד החוץ האיראני.

"איראן מחויבת לחוק הבינלאומי ולפרוטוקול הדיפלומטי, והיא תמלא את התחייבויותיה להגן על דיפלומטים ועל שגרירויות זרות". משרד החוץ גם ביקש מהגורמים הרלוונטיים לפתוח בחקירה של התקרית.

בריטניה: "יהיו השלכות חמורות"

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, כינס ישיבת חירום ובסיומה הצהיר כי לאירועים בטהרן יהיו "השלכות חמורות", וכי בריטניה תשקול אילו צעדים לנקוט בימים הקרובים.

לדבריו, "ההתקפה על שגרירות בריטניה בטהרן היום הייתה מקוממת ובלתי ניתנת להצדקה. הכישלון של ממשלת איראן בכל הקשור להגנה על אנשי הסגל הבריטים והרכוש הוא חרפה.

"ממשלת איראן חייבת להכיר בכך שיהיו השלכות חמורות לכישלונה בכל הקשור להגנה על אנשי הסגל שלנו. נשקול אילו צעדים עלינו לנקוט בימים הקרובים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן