צ'אק הייגל מועמד אנטי ישראלי לתפקיד שר ההגנה של ארצות הברית

דובר הלובי היהודי איפא"ק גינה את המינוי ואמר 'דעותיו של הייגל והרקורד שלו מדברים בעד עצמם, אנו לא מעוניינים שאדם כזה יישב בתפקיד מרכזי ובעל השפעה וכח ברמה הזאת'

עוד הפסד למדינת ישראל בזירה האמריקנית. בימים אלו מסתמנת זהותו של האיש אשר יאייש את תפקיד שר ההגנה, כאשר נשיא ארצות הברית מוביל את מינויי של צ'אק הייגל מגיבורי מלחמת וייטנאם וסנאטור לשעבר של מדינת נברסקה, הימין הפרו ישראלי ברחבי ארצות הברית מביע ביקורת על המינוי מכיוון שלא אחת התבטא הייגל נגד מדינת ישראל ונגד הארגונים בארצות הברית המסייעים לישראל.

קרא עוד:

[postim]

צ'אק הייגל כבר התבטא לא פעם בקיצוניות כשהמוטו שלו הוא המשפט 'נשבעתי על פי החוקה האמריקנית לא לישראל', בין ההחלטות הבולטות שלו הייגל אפשר למנות את המניעה לחתום על מכתב תמיכה בישראל שאיפא"ק פרסם, וכן היה נגד הלחימה בעיראק, כמו כן לא הסכים לומר שארצות הברית מחויבת לישראל במידה שאיראן לא תוותר על תוכניות הגרעין או אז ארצות הברית תשתמש נגדה בכח.

בעוד שורה של נושאים מדיניים הוא התבטא בדעות אנטי ישראליות, כמו הלחץ על הנשיא אובאמה לקדם את השלום בין ארגון הפת"ח לגוף הטרור חמאס, דבר שמבחינת ישראל מהווה ניצחון לטרור ודבר שממוטט את השלום, הייגל סבור אחרת, כמו כן הנגד הייגל לבקש מהאיחוד האירופי להגדיר את ארגון החיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים כגופי טרור, ועוד יותר כשישראל לחמה בלבנון כינה הייגל את הפעולה כהרס שיטתי של ידידי ארצות הברית בלבנון, צ'אק הייגל אף גינה את הפעילות של הלובי היהודי למען ישראל איפא"ק ואמר 'הלובי מפחיד הרבה מאזרחי ארצות הברית, וזה אינטרס מנוגד ומזיק לישראל'.

דעות חלוקים בקרב הפרו ישראליים בארצות הברית

דובר הלובי היהודי איפא"ק גינה את המינוי ואמר 'דעותיו של הייגל והרקורד שלו מדברים בעד עצמם, די לנו בסקירה על החלטותיו בנושאים רגישים למדינת ישראל כמו הגרעין האיראני או ההתנהלות בהגדרת ארגון החיזבאללה כגוף טרור, אנו לא מעוניינים שאדם כזה יישב בתפקיד מרכזי ובעל השפעה וכח ברמה הזאת', אומרים חברי הלובי היהודי.

מנגד בג'יי סטריט הארגון הפרו ישראלי כן הביעו תמיכה בסנאטור לשעבר כאשר הם מפליאים לשבחו 'העמדות של הארגון והקהילה היהודית בארצות הברית הם תואמים להפליא לדיעותיו של הייגל', אמרו בדוברות הארגון.

גם דן קרצר שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר, ומחברה של הספר 'אמריקה והסכסוך הערבי – ישראלי' מוריד את המתח ומסביר 'הוא לא הפוליטיקאי היחיד בארצות הברית שחושב את מה שהייגל אומר בקול, בכל השנים שבהם כיהנתי כשגריר לא ראיתי בו את כל התכונות שגורמים מוליכים איתם כעת שולל את הציבור, כן ראיתי אדם המוכן לדון בכנות עם ישראל' סיים דן קרצר את מאמר התמיכה שלו בסנאטור השנוי במחלוקת, המועמד לתפקיד הבכיר של שר ההגנה של ארצות הברית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *