מזכיר המדינה הבא של ארצות הברית – ג'ון קרי

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הודיע ביום שישי על מינויו של ג'ון קרי לתפקיד מזכיר המדינה לאור פרישתה של גב' הילארי קלינטון. בישראל ברכו על המינוי ושיגרו ברכות חמות לקרי על תפקידו החדש אליו יכנס ככל הנראה בחודש הבא.

הסנטור ג'ון קרי הינו המועמד לתפקיד 'מזכיר המדינה' של ארה"ב במקום הילארי קלינטון. כך הכריז ביום שישי נשיא ארצות הברית ברק אובמה. לפי דיווחי הניו יורק טיימס – מזכירת המדינה הנוכחית קלינטון, לא השתתפה בהכרזה מסיבות רפואיות.

קרא עוד:

[postim]

בהכרזה על מינויו של ג'ון קרי אמר אובמה כי הוא "הבחירה המושלמת" להוביל את הסגל הדיפלומטי של ארצות הברית בשנים הבאות. קרי יחליף ככל הנראה את הילארי קלינטון שעתידה לפרוש מתפקידה במהלך החודש הבא.

ג'ון קרי, בן 69 היה בעבר מועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הדמוקרטית, והפסיד במירוץ מול הנשיא המכהן דאז ג'ורג' וו. בוש. כיום מכהן קרי כסנטור במסצ'וסטס ורבים הסיכויים שהוא זה שיכנס לנעליה של גברת קלינטון ויכהן כמזכיר המדינה הבא.

בישראל שמחו לשמוע על מינויו של קרי, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול, "קרי עתיר הניסיון הוא תומך ידוע בביטחונה של מדינת ישראל", והדגיש "קרי ואני חברים כבר הרבה שנים, והערכתי מאוד את העובדה שלפני חצי שנה, אחרי פטירתו של אבי, הוא הגיע לבקר אותי בזמן השבעה. אני מצפה לעבודה המשותפת אתו".

גם דני איילון, סגנו של שר החוץ שלח ברכות לקרי וכתב לו "בכל שיחותינו ופגישותינו הערכתי את חוכמתך וחזונך, אני מאחל לך הצלחה רבה בתפקידך, במיוחד לאור האתגרים המורכבים העומדים בפנינו. אשמח לקבל את פניך בירושלים, בעתיד הקרוב".

המינוי זכה לברכתם של ארגונים רבים ברחבי העולם ואין ספק שהעם היהודי מקווה להפיק תועלת מרובה ממינויו של קרי לתפקיד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן