בית משפט בברלין יפסוק היום האם המפלגה הניאו נאצית פסולה

בית המשפט בברלין יפסוק היום האם לפסול את המפלגה הניאו-נאצית NPD • באם זו תפסל מפלגת ''הימין'' האנטישמית תמלא את מקומה

בית המשפט לחוקה בברלין ידון היום בדרישה להוציא את מפלגת הימין הגזענית, המפלגה הנאציונל דמוקרטית NPD אל מחוץ לחוק. המטרה לגרום לפסילה עוד לפני חודש ספטמבר למנינם. גורמים במערכת הפוליטית בגרמניה סבורים שאם ניסיון זה יצליח, מפלגת ימין חדשה, גזענית ואנטישמית לא פחות, עלולה לזכות מן ההפקר.

קרא עוד:

[postim]

הפעם האחרונה שבה ממשלת גרמניה נכשלה להוציא מהחוק את הנאציונל דמוקרטים, מפלגה המזוהה עם קהל הבוחרים הניאו נאצי, הייתה ב.2003- אז קבע בית המשפט לחוקה שהראיות שמוכיחות לכאורה שהמפלגה מסוכנת לדמוקרטיה הושגו בהליך לא תקין. המידע הושג באמצעות סוכנים שהפכו לפעילים מובילים במפלגה. אך כעת, בעקבות חשיפת מחתרת הטרור הניאו נאצית בעיר צוויקאו בשנה שעברה, התחדש המהלך. זאת על אף שממשלתה של הקאנצלרית מרקל עדיין לא הודיעה על תמיכה ביוזמה, מחשש שתיכשל שוב. מרקל חוששת שהשתלשלות אירועים כזאת תעניק ניצחון תדמיתי לNPD.

בקיץ האחרון. נחשפה מפלגת ימין חדשה שאנשיה מצהירים שהם פועלים בגבולות הדמוקרטיה ומצעם אינו נוגד את החוקה. מטרתם העיקרית, לטענתם, היא "שימור הזהות של גרמניה" תוך התנגדות להגירה ולאיסלאמיזציה. אך מי שעומד בראשם הוא מראשי הסצינה הניאו נאצית האלימה בגרמניה, כריסטיאן וורך.

מנהיג המפלגה הוא נכד לסב חבר המפלגה הנאצית ולסבתא שסייעה לפושע המלחמה הנאצי קלאוס ברבי להימלט לדרום אמריקה ובן לחייל אס.אס, מעולם לא התבייש בשורשיו. למעשה, כבר בנעוריו הצטרף כפעיל רחוב נלהב בארגונים ניאו נאציים בעיר המבורג, שם פעל במרץ למען שיקומה של המפלגה הנאצית בגרמניה.
ההיסטוריה שלו כוללת מספר הרשעות ומאסרים בשל עבירות תקיפה, חברות בארגונים אסורים והכחשת שואה. בין היתר אמר: "הייתי חמור אילו הייתי מאמין שגרמניה שלחה יהודים לתאי גזים."

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *