חבר בית המחוקקים דב הייקינד ארגן עצומה עליה חתומים כמאה מחוקקים וסנטורים מרחבי ארצות הברית, הקוראים לנשיא ברק אובמה להעניק חנינה לאסיר יהונתן פולארד לאחר שריצה קרוב לשלושה עשורים בכלא ומצבו הבריאותי מחריף מיום ליום.

ביוזמת חבר בית המחוקקים דב הייקינד, 100 מחוקקים וסנטורים חתמו על עצומה אותה שלחו לנשיא אובמה בקריאה לשחרורו של יהונתן פולארד לאחר קרוב לשלושה עשורים בהם הוא מרצה את עונשו.

קרא עוד:

[postim]

לאחר פרסום דוח ה- CIA בשבוע שעבר עם פרטים חדשים מחקירתו של פולארד, בו נטען כי הוטל עליו לחשוף מידע על מדינות ערב וברית המועצות ולא על ארצות הברית. בדוח אף צויין כי פולארד התבקש ע"י רפי איתן לספק לו מידע על דמויות פוליטיות מישראל.

כעת, ביוזמת חבר בית המחוקקים, דב הייקינד. נשלחה עצומה לנשיא ארה"ב ברק אובמה, עליה חתומים כמאה מחוקקים וסנטורים מרחבי ארה"ב, הקוראים לנשיא להשתמש בכוחו ולחון את פולארד.

במכתב שנשלח לאובמה כתב הייקינד: "אני כותב לך מכתב זה, בבקשה שתשתמש בכח שהוקנה לך מתוקף היותך נשיא ארצות הברית, להעניק חנינה לאסיר יהונתן פולארד".

"מר פולארד כבר הספיק להביא חרטה על מעשיו וריצה כמעט מחצית מעונשו. יתרה מזאת, דו"ח שפירסם ה-CIA קובע כי פולארד מעולם לא ניסה לחשוף מידע על ארצות הברית אלא רק על אויבים".

הייקינד ממשיך וכותב, "גזר דינו של פולארד התבסס על ההנחה כי הוא הפר את הסכם הטיעון שלו בכך שהעניק ראיון מבית הכלא. אנו מאמינים שזה לא סביר שהוא ירצה עונש כל כך ממושך על מעשה פעוט שכזה".

לטענתו, "אין ספק כי פולארד עבר על החוק במעשהו, עם זאת הוא כבר יושב 27 שנים בכלא, שמתוכן רוב השנים ישב בבידוד וזה עונש חמור בהרבה מאנשים אחרים שהואשמו בעבירות דומות". "אנו מאמינים ומקווים שתסכים איתנו שהעונש אותו מרצה פולארד הגיע בעיקר ע"מ לגרום להרתעה הרבה מעבר לעונש שהגיע לו על פי דין".

הייקינד אף סיפר כי בשנת 2007 הוא ביקר את פולארד בכלא וציין כי "אני יכול להעיד שיהונתן הביע חרטה על מעשיו, הוא מכיר בעובדה שביצע עבירה על החוק ומתחרט על כך".

לסיום כתב, "אני מקווה ומתפלל לאלוקים שבקשתינו זו תתמלא והנשיא יסכים לשחרר את יהונתן מכלאו".

על המכתב חתום דב הייקינד ורשימה ארוכה של מחוקקים וסנטורים מרחבי ארה"ב.

רעייתו של יהונתן הביעה תקווה שהמכתב עם החתימות יועיל לשחרורו של בעלה מהכלא, בפרט לאחר התקופה האחרונה בה אושפז יהונתן מספר פעמים בבית החולים לאחר שהתמוטט וחש ברע.