סטנליה קרדז'ובה, מי שעמדה בראש צוות החקירה סביב הפיגוע בבורגס, בולגריה, שבו נרצחו ביולי אשתקד חמישה ישראלים ונהג אוטובוס מקומי, פוטרה מתפקידה משום שחשפה בתקשורת מידע רגיש בנוגע לחקירה.

על דיבורים מיותרים כנראה משלמים. סטנליה קרדז'ובה, מי שעמדה בראש צוות החקירה סביב הפיגוע בבורגס, בולגריה בו נרצחו ביולי אשתקד חמישה ישראלים ונהג אוטובוס מקומי, פוטרה מתפקידה משום שחשפה בתקשורת מידע רגיש בנוגע לחקירה. כך דיווחה היום (שני) סוכנות הידיעות הממלכתית של בולגריה, BTA.

קרא עוד:

[postim]

קרדז'ובה סיפרה בשבוע שעבר לעיתון הבולגרי 24 Chasa כי אחד משלושת פעילי הטרור שלפי החשד ביצעו את הפיגוע בנמל התעופה בבורגס, עיר לחופי הים השחור, זוהה, וכי כל החשודים במעורבות במעשה הם בעלי אזרחות זרה. קרדז'ובה צוטטה כמי שאמרה שהראיות מצביעות על כך שהפיגוע לא היה פיגוע התאבדות.

לפי הדיווח בסוכנות BTA, קרדז'ובה הודחה מתפקידה "מפני שהיא שוחחה עם התקשורת מבלי לתאם את דבריה עם התובע המפקח".

בדיווח בעיתון Chasa 24 בשבוע שעבר נאמר, כי לפי שעה לא ברור כיצד המחבל שזוהה ושנשא את השם "ז'אק פליפה מרטין" יצר קשר עם האנשים שסייעו לו, משום שהם מעולם לא נראו יחדיו ולא היו ברשותם טלפונים ניידים או מחשבים נישאים. קרדז'ובה אמרה כי דבר שקישר בין כל המעורבים בפיגוע היה דרך החיים הזהה שניהלו, "עם צרכים מעטים, מאוד פשוטים ומסודרים, כמו בצבא. דבר המצביע כי הם עברו את אותה הכשרה".