שר החוץ ליברמן נפגש במוסקבה המשתוללת עם ראש הממשלה, פוטין, ודרש ממנו להפסיק את משלוחי הנשק לסוריה. "התמיכה בצעדים חד צדיים מול הפלשתינים רק מסכלת את תהליך השלום"

שר החוץ וסגן רה"מ, אביגדור ליברמן, נפגש היום במוסקבה עם ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, אך לא התייחס למצב הכלכלי המידרדר של המדינה ולהתקוממות האזרחית מול פוטין. ליברמן דרש מפוטין להפסיק את משלוחי הנשק לסוריה, אקט המסבך את האיזור הבוער בלאוו הכי. "אספקת נשק חדיש לסוריה, במיוחד בתנאים השוררים שם היום, יכולה להביא לתוצאות שליליות שאינן רצויות על ידי אף אחד.", אמר השר.

בפגישה דנו השניים בנושאים שונים, השר ליברמן הביע בפגישה סיפוק מהשיפור ביחסים הכלכליים ומהגדלת היקף הסחר והתיירות בין המדינות, אך ציין כי לישראל ולרוסיה עמדות שונות בשורה של נושאים בכל הנוגע ליחסי ישראל והפלסטינים ולאירועים במזרח התיכון. " אני מקווה שהעמדות הישראליות יתקבלו ברוסיה בתשומת לב, כולל בנושאי איראן, חמאס וחיזבאללה".

מלבד זאת, הוכיח ליברמן את פוטין על התמיכה של ממשלתו בצעדים חד צדדיים מצד הרשות הפלסטינית. "הגישה הרוסית התומכת בצעדים חד-צדדיים של הפלסטינים אינה תורמת לקידום הסכם ולשיפור המצב בין ישראל לפלסטינים".

ליברמן מסר לראש הממשלה פוטין הזמנה מראש הממשלה נתניהו לבקר בישראל. ייתכן כי המושך הרוסי בחוטים יתעניין ב'רענון ראש' מול הצרות המתקוממות מבית.