מופע פירוטכני במועדון בעיר סנטה מריה בברזיל גרם לדליקת ענק שעלתה בחייהם של מאות בני אדם | כוחות הכיבוי נאלצו לפרוץ חור בקיר המועדון על-מנת לחלץ נפגעים.

מי באש: הבוקר (ראשון) בברזיל, מחזות נוראים שטרם נראו כמותם. לפחות 245 בני אדם נספו בדליקת ענק שפרצה במועדון שבעיר סנטה מריה בדרום ברזיל.

קרא עוד:

[postim]

התקשורת הברזילאית דיווחה שהדליקה פרצה בעקבות מופע פירוטכני ששולב במסיבה, ככל הנראה אדם שהדליק זיקוק וגרם להצתת גג המועדון. בעת שפרצה האש היו במועדון כ-2,000 בני אדם. הקהל הרב שנכח במקום התקשה להגיע אל פתחי יציאת החירום בשל הדוחק והעשן הרב.

רוב ההרוגים לא נהרגו מהלהבות אלא משאיפת העשן הרעיל. עדי ראייה סיפרו כי מאבטחים נעלו את הדלתות משום שחששו כי הם מנצלים את הבריחה כדי לא לשלם.

כוחות הכיבוי שהוזעקו אל המקום פרצו חור בקיר של המועדון ואיפשרו לרבים להימלט דרכו. עד כה דווח על 50 בני אדם שהצליחו להיחלץ בשלום.

לכוחות הכיבוי נדרשו לפחות שלוש שעות בטרם הצליחו להשתלט על האש. הרחובות הסמוכים למועדון נחסמו על-מנת למנוע מקרוביהם של באי המועדון להגיע באופן לא מבוקר אל הזירה.

"האש אחזה בדגל שהיה על הבמה, ומשם הגיעה במהרה לתקרה מצופת הקלקר של המועדון", סיפר מפקד כוחות כיבוי האש במקום, גידו פדרוסו דה מלו. "אנשים רבים התעלפו בשל שאיפת עשן עמוס ברעלים שנשרפו".

עדי ראייה שנמלטו ממלכודת האש הקטלנית סיפרו כי התבקשו לעזוב את אזור המועדון, המכיל יציאה אחת בלבד. גופותיהם של הנספים פונו לאולם התעמלות סמוך לצרכי זיהוי, ומספר ההרוגים הסופי עדיין אינו ברור.

מושל מדינת ריו גרנדה דה סול, שבה התרחש האסון, סיפר "זהו יום ראשון עצוב. אנחנו נוקטים את האמצעים הדרושים, וכנראה שאגיע לעיר בהמשך הבוקר".

מושל ריו גרנדה בה התרחש האסון, טרזו גנרו, אמר כי הרשויות ינקטו בכל הפעולות הנדרשות סביב האירוע. "יום ראשון העצוב". העיר סנטה מריה ידועה בברזיל בעיקר בזכות האוניברסיטה המצויה בה. מתגוררים בה יותר מ-250 אלף בני אדם.