וידאו שפורסם אמש (מוצ"ש) ע"י סוריה, מציג תמונות מהתקיפה שבוצעה בשבוע שעבר | בסרטון ניתן לראות במפורש כלי רכב של מערכת ניידת לטילים נגד מטוסים.

בליווי מנגינה נוגה פרסמה הטלוויזיה הסורית אמש (מוצ"ש) תמונות מאתר המחקר בג'מאריא, שהופצץ בלילה שבין שלישי לרביעי על-ידי חיל האוויר הישראלי. חדרים הרוסים שלא ניתנים לזיהוי, כלי רכב שרופים ויסודות בניין קורס.

קרא עוד:

[postim]

מומחים שבדקו את הסרטון גילו שהמטרה הייתה שיירה שהובילה טילים נגד מטוסים – ולא מרכז מחקר של צבא סוריה כך על פי הסרטון – זאת בניגוד להצהרות מדמשק, שהתעקשה כי המכון בג'מראיה היה יעד התקיפה, הסרטון מספק תימוכין דווקא לטענה של מרבית כלי התקשורת במערב, לפיה שיירת הנשק היא שהותקפה, ליד או בתוך המתקן של צבא סוריה.

בסוף הסרטון, ניתן לראות במפורש כלי רכב של מערכת טילים נגד מטוסים ניידת, כנראה SA-17 – בדיוק כפי שטענו כלי תקשורת מערביים. בקטעי הווידאו רואים את כלי הרכב שבצורתם אין לטעות, את אנטנות המכ"ם ופריטים אחרים שמעידים כי מדובר בסוללת טילי קרקע-אוויר ניידת מתוצרת רוסיה.

הסרטון שפורסם

הודעת הצבא שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית הסורית סוסאנ"א ביום רביעי האחרון נאמר כי "מטוסים ישראליים הפרו את המרחב האווירי הסורי לפנות בוקר והפציצו ישירות מרכז מחקר מדעי המדובר שאחראי להעלאת רמות ההתנגדות וההגנה העצמית ב-ג'מאריא שבפאתי דמשק", וכי הדיווחים על התקפה נגד שיירה שעשתה את דרכה מסוריה לעבר לבנון הם "חסרי בסיס".

גם הטלוויזיה הסורית דיווחה כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו היום במדינה. בדיווח נמסר כי המטוסים הפציצו בסיס מחקר צבאי באזור ג'מראיא. לדבריהם ההפצצה גרמה נזק לבסיס המחקר. הדיווח בטלוויזיה הסורית עומד בסתירה לדיווחים הרבים שהגיעו במהלך היום לפיהם היעד שהותקף היה שיירת נשק בגבול סוריה לבנון.