נשיא סוריה מגיב לראשונה על התקיפה: "ישראל חושפת את התפקיד האמיתי שלה" | אסד הבהיר כי "ארצו מסוגלת להתעמת עם האתגרים הנוכחיים ולהדוף כל ניסיון לפגוע בעם הסורי" | לא נשמעה הצהרה לגבי פעולם נקם בעקבות התקיפה.

תקיפת ישראל בסוריה ממשיכה לעורר גלים בעולם הערבי: לאחר האיומים החוזרים ונשנים מכיוון סוריה על ישראל, נשיא סוריה, בשאר אל אסד, התייחס היום (ראשון) לראשונה לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה, אשר דבר קיומה אושר כבר בשבוע שעבר על ידי גורמים סוריים רשמיים.

קרא עוד:

[postim]

"התוקפנות הישראלית על המרכז למחקר מדעי חושפת את התפקיד האמיתי אותו ישראל מקיימת בשיתוף עם האויבים – לזעזע את היציבות בסוריה", כך אסד שאמר את הדברים במהלך פגישה בארמונו בדמשק עם ראש המועצה העליונה לביטחון לאומי של איראן, סעיד ג'לילי. הבכיר האיראני, מצדו, שיבח את "תבונת ההנהגה הסורית בטיפול בתוקפנות שפגעה בתפקיד החלוצי של סוריה". הוא הביע את תמיכת ארצו בהתנגדות הסורית מול ישראל ואת שאיפתה של טהרן להמשיך את התיאום עם דמשק "מול המזימות החיצוניות והתוכניות שנועדו לערער את האזור.

אסד הדגיש כי ארצו "מסוגלת להתעמת עם האתגרים הנוכחיים ולהדוף כל ניסיון לפגוע בעם הסורי, וזאת הודות לעוצמת הצבא הסורי ולדבקותה של סוריה בנתיב ההתנגדות", עם זאת, הוא לא יצא בהצהרה חד משמעית לגבי פעולת נקם אפשרית של ארצו להתקפה בג'מראיא.

מדובר בתגובה ראשונה מצדו של אסד לפעולה שמיוחסת לחיל האוויר הישראלי. המשטר בדמשק שמצא את עצמו נבוך מול ההתקפות הישראליות בדרך כלל נמנע מהכרזות תוקפניות, אולם עתה לא נותר למשטר ברירה אלא לאיים כי "ההתקפה הישראלית על אדמת סוריה לא תעבור בשקט".