בקיץ האחרון נמצא יצחק קאדר ז"ל בחנותו כשהוא ללא רוח חיים, חודשים ספורים לאחר מכן איתרה המשטרה את הרוצח | משפחתו של ההרוג ומכריו החליטו בהוראת רבו להנציח את זכרו ולכתוב ספר תורה לעילוי נשמתו | הרב מעריך שעד הימים הנוראים ספר התורה יהיה מוכן.

חצי שנה לאחר שנרצח יצחק קאדר בחנותו, מתארגנים מכריו ובני משפחתו לכתיבת ספר תורה לעילוי נשמתו.

קרא עוד:

[postim]

ר' יצחק קאדר נורה למוות בחנותו ביום חמישי י"ד אב, לפני כחצי שנה ע"י הרוצח סלבדור פירון שנעצר לאחר שרצח 3 בעלי חנויות, שניים מהם יהודים.

הרוצח נכנס לחנות סמוך לשעה 21:00 בערב, וככל הנראה נאבק עם יצחק ובסופו של דבר ירה בו למוות. לקוח שנכנס לחנות דקות לאחר מכן, מצא אותו מתבוסס בדמו והזעיק את המשטרה.

המנוח ז"ל פתח את חנותו למוצרי תינוקות בשנת 1986, ועבד קשה מאוד לפרנסתו. משפחות נזקקות קיבלו ממנו לא פעם ריהוט לתינוקות ללא כל תשלום, כשהכל נעשה בסתר וללא פרסום.

המנוח היה חבר בקהילת בני יוסף תורה בברוקלין, מכריו מספרים שהיה אדם ששרוי תמיד בשמחה, אהב תורה וכיבד תורה.

המנוח היה משתתף קבוע בשיעוריו של הרב עוזיאל אדמוני ותמיד דאג להביא כיבוד ושתיה למשתתפים. פעמים רבות הוא שילם שכר לימוד עבור בחורים שהגיעו ממשפחות חסרות אמצעים, והכל כדי להרבות תורה.

הרב אדמוני שהיה רבו של המנוח אמר שהנחת הגדולה ביותר שתהיה לו היא באמצעות ספר תורה שיכתב לעילוי נשמתו.

הרב סיפר שמלאכת הכתיבה הוטלה על סופר סתם ירא שמים, והלה החל כבר בכתיבתו. מכרים רבים של המנוח שזוכרים אותו כבעל חסד גדול תורמים כל הזמן כדי לכסות את כל הוצאות הספר. כולם מרגישים מחויבים למנוח ז"ל שהעניק להם כל כך הרבה בחייו.

לדברי הרב, ספר התורה יהיה מוכן בעז"ה לאחר שיעברו 12 חודש, לקראת הימים הנוראים בחודש תשרי תשע"ד.

המנוח ז"ל הותיר אחריו אלמנה וארבעה יתומים.

יצוין כי הרוצח, נעצר לאחר שרצח שני בני אדם נוספים, אחד מהם יהודי מבוגר. במשך תקופה ארוכה חקרו השוטרים וניסו לאתר את הרוצח הסדרתי ובסופו של דבר הצליחו לזהות אותו באמצעות מצלמות אבטחה שקלטו אותו בשתי זירות רצח.

עד כה, הרוצח לא הודה במעשים המיוחסים לו והוא נתון במעצר.