בדרכו למצרים העניק נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד ראיון בו תקף בחריפות את ישראל | "התקיפה של ישראל בסוריה היא צעד שנובע מחולשה, אם תהיה מלחמה אנחנו נתמוך בהתנגדות" | "אני שואף להתפלל בירושלים אחרי שחרורה המלא".

הערב (שני) בדרכו לביקור בקהיר העניק נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד ראיון שבו התבטא בתוקפנות כלפי ישראל. "התקופה של הציונים נגמרה, הם צריכים לתת את המקום שלהם לאחרים", אמר והוסיף, "אני שואף להתפלל בירושלים אחרי שחרורה המלא".

קרא עוד:

[postim]

נשיא איראן התייחס לתקיפת חיל האוויר הישראלי בסוריה ואמר, "התקיפה של ישראל בסוריה היא צעד שנובע מחולשה הלוואי שהתנאים של סוריה היו אחרים, והיא הייתה יכולה להגן על עצמה. ברור שאם תהיה מלחמה אנחנו נתמוך בהתנגדות. חיזבאללה משחק תפקיד חשוב בהתנגדות העם הלבנוני וברור שאנחנו תומכים בכך. אם מצרים תותקף אנחנו נעמוד לצד מצרים, וגם אם יפלשו לסעודיה אנחנו נתמוך בהם".

"מצרים ואיראן יכולות לשנות את המשוואה באזור לטובת העם הפלסטיני. אנחנו רוצים שיוגשמו התקוות והשאיפות של העם הפלסטיני. אנחנו תומכים בעם הפלסטיני בכל מה שיידרש".

נשיא איראן הבהיר כי ארצו תומכת גם בפתח וגם בחמאס, והסביר: "אנחנו לא מבדילים בין הקבוצות ויוצרים קשר עם כולם. העזרה לפלסטין היא אחד הדברים המרכזיים באסטרטגיה של המהפכה האסלאמית. איך אנחנו עוזרים ומסייעים? את זה העם הפלסטיני קובע".

אחמדינג'אד יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים וייערכו בחירות כלליות במדינה. במערב מקווים להתחזקות המתונים במדינה, שתאפשר פריצת דרך דיפלומטית בנושא הגרעין.