ראש ממשלת רוסיה מאשים את שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון, כי ההפגנות הגדולות ליד הקרמלין הן פרי ביקורתה על התנהלות הבחירות לפרלמנט

אמריקה אשמה: ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין, מאשים היום (ה') את שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון, כי ההפגנות הגדולות שהתקיימו בימים האחרונים ליד הקרמלין הן פרי ביקורתה על התנהלות הבחירות לפרלמנט.

כפי שפרסמנו, בתחילת השבוע נערכו הבחירות לפרלמנט ברוסיה, בניצחונה של המפלגה 'רוסיה המאוחדת' בפער לא גדול. המשקיפים האירופים מתחו ביקורת על התנהלות הבחירות ואמרו כי היו זיופים רבים במהלך הבחירות. גם מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון מתחה ביקורת דומה.

בעקבות הביקורות, בשלושת הימים האחרונים התרחשו ההפגנות הגדולות ביותר נגד פוטין. ראש ממשלת רוסיה לא נשאר חייב. פוטין יוצא היום במתקפה חריפה נגד קלינטון.

לדבריו: "היא סיפקה את הטון עבור כמה מפעילי האופוזיציה, נתנה להם סימן. הם שמעו אותה והחלו בפעילות מעשית". הוא גם טען כי מאות מיליוני דולרים הועברו בקרנות זרות כדי להשפיע על הבחירות.

"כולנו מבוגרים פה ומבינים שחלק מהמארגנים פועלים על פי תסריט מוכר ולפי האינטרסים הפוליטיים שלהם בתור רודפי בצע", אמר פוטין.

מוכן להידברות עם האופוזיציה

עם זאת, ראש הממשלה ציין כי הוא מוכן לדבר עם מנהיגות אחראית של האופוזיציה. "הרשויות צריכות לקיים דיאלוג עם נציגי כוחות האופוזיציה", אמר.

קרוב לאלף בני אדם נעצרו בימים האחרונים במהלך ההפגנות במוסקבה. עשרות אלפי בני אדם הבהירו כי הם מתכוונים להשתתף בהפגנת הענק שמתארגנת באמצעות אתרי שיתוף חברתיים וצפויה להתקיים בשבת.