נסראללה מאיים: "נחשיך את ישראל"

מזכ"ל חיזאללה מאיים: "אנחנו צריכים רק כמה טילים כדי להשאיר את ישראל בחשכה" | "כל מה שאנחנו זקוקים לו למלחמה הבאה, אם תפרוץ, מצוי כאן בלבנון, בחיזבאללה לא זקוקים לאספקת נשק מסוריה או אירן" | "ההתנגדות בלבנון מחזיקה בכל הציוד הדרוש".

כשבועיים לאחר מתקפת חיל האוויר בסוריה , מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה משדר קולות מלחמה. "כל הנשק הדרוש לחיזבאללה כבר מצוי בידיה" אמר נסראללה, והוסיף: "כל מה שאנחנו זקוקים לו למלחמה הבאה, אם תפרוץ, מצוי כאן בלבנון, בחיזבאללה לא זקוקים לאספקת נשק מסוריה או אירן. ההתנגדות בלבנון מחזיקה בכל הציוד הדרוש".

קרא עוד:

[postim]

נסארללה המשיך ואיים, "ידועים לנו מיקומי שדות התעופה שלהם, הנמלים שלהם, תחנות החשמל שלהם, אנחנו צריכים רק כמה טילים כדי להשאיר את ישראל בחשכה", אמר.

"יש כאלה שאומרים שעכשיו סוריה נמצאת במאבק פנימי ולכן היא לא יכולה לסייע לנו", "יש כאלה שאומרים שאנחנו נמצאים עכשיו בנקודת חולשה או מבוכה וחושב שישראל יכולה לתקוף אותנו או לפתוח מלחמה. כל מי שחושב כך, אני אומר לו היום שהוא טועה לגמרי! יש לנו את כל החימוש אצלנו היום. יש לנו את כל מה שאנחנו צריכים פה בלבנון, לא צריכים כלום מאיראן ומסוריה".

"אם ישראל רוצה להתקיף את לבנון היא לא צריכה תירוצים", טען נסראללה "היא יכולה ישר לתקוף, כמו שהם עשו בשנת 1982 בגלל רצח השגריר בלונדון. אם ישראל רוצה להתקיף את לבנון היא יכולה להמציא איזה תירוץ שהיא רוצה. במה שקשור לאירוע בבולגריה, גם לפני האירוע בבולגריה נתניהו האשים את חיזבאללה. האם הוא עשה מלחמה או התקיף אותנו?" .

על פי דיווחים זרים, ישראל תקפה בסוף חודש ינואר את "מתקן המחקר המדעי" בג'מראיא שבצפון-מערב דמשק.

גורמי ביטחון אמרו לסוכנות הידיעות AFP כי שיירת הנשק שהותקפה עשתה את דרכה מסוריה לכיוון גבול לבנון. המקורות לא ציינו את המיקום המדויק של התקיפה. במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס" מפי דיפלומט מערבי ומקור ביטחוני כי חיל האוויר תקף מטרה בגבול סוריה-לבנון.

פרשנים צבאים מנתחים את המהלך הצבאי ואומרים כי , למשטר בסוריה יש עניין ברור להעביר כעת מערכות נשק חדישות שנקראות במערכת הביטחונית "שוברות שוויון" לידי חיזבאללה. ראשית, כדי לגמול לו על הסיוע בלוחמים ובייעוץ שחיזבאללה מעניק למשטר אסד במלחמתו במורדים. שנית, כדי למנוע אפשרות שמערכות נשק חדישות אלו יפלו לידי המורדים ויסכנו את שרידי המשטר הסורי אם יקימו לעצמם מובלעת מוגנת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו