אכזבה קשה בניו יורק: בית המשפט פסק לפני דקות אחדות כי גזירת המילה תיכנס לתוקפה כבר עכשיו ולא ימתינו עד לפסיקה הסופית בנושא | בקהילה החרדית ממשיכים להתפלל לביטולה של הגזירה ומקווים שיצליחו לבטלה בדיון שיערך בסוף חודש ניסן.

בית המשפט בניו יורק הודיע לפני דקות אחדות כי גזירת המילה נכנסה לתוקף החל מעכשיו וחל איסור מוחלט לבצע 'מציצה בפה' במהלך הברית ללא עמידה בתנאים שקבע משרד הבריאות.

קרא עוד:

[postim]

לאחר שדיווחנו אמש כי בית המשפט התכנס ביום שלישי כדי לדון האם לעכב את כניסתה של גזירת המילה לתוקף עד לפסיקה הסופית, כעת נודע כי בית המשפט החליט שלא לעכב את הגזירה והיא נכנסה לתוקף כבר עכשיו.

בכ"ח בניסן צפוי בית המשפט לדון בערעור אותו הגישו העסקנים החרדים ובקהילה הביעו תקווה כי הגזירה לא תיכנס לתוקף עד לאחר שבית המשפט ייתן את הפסיקה הסופית.

כעת התפרסמה השמועה הקשה ובניו יורק נאסר לבצע את 'המציצה בפה' ללא חתימה של הורי הילד כי הם מודעים לכל הסכנות (כביכול') הכרוכות בביצוע המצווה.

בקהילה היהודית בניו יורק קיבלו בצער את ההחלטה הקשה וכעת לא נותר אלא להמשיך ולהתפלל שבדיון שיערך בסוף חודש ניסן יצליחו לבטל את הגזירה הנוראית.