מיכאיל פרוחורוב, אחד משלושת עשירי רוסיה עומד להתמודד בבחירות מול ראש הממשלה המכהן, ולדימיר פוטין, שנחשב לאיש החזק ביותר בקרמלין ובמעצמה כולה. פרוחורוב: "נשים קץ לפופוליזם, הגיע הזמן להתייחס לדרישות העם"

מכה לפוטין: אוליגרך רוסי, המדורג במקום השלישי מבין העשירים הגדולים ביותר ברוסיה ואיש עסקים משגשג הכריז היום (ב') במסיבת עיתונאים על כוונתו להתמודד לנשיאות מול ראש ממשלת רוסיה, ונשיאה לשעבר, ולדימיר פוטין.

האוליגרך, מיכאיל פרוחורוב אמר, כי הצעד שעליו הכריז זה עתה הינו הצעד החשוב ביותר שעשה בחייו. "הרשויות שלא יצליחו לקיים דיאלוג עם החברה יצטרכו ללכת הביתה", אמר המתמודד הטרי לקראת הבחירות שייערכו בעיר האדומה בעוד מעט יותר משלושה חודשים. "החברה במוסקבה מתעוררת", אמר בהתייחסו לקטילת כל נסיון התקוממות מצד האזרחים כלפי מי שמולו הוא עומד להתמודד, פוטין.

עד עתה, נזהר פרוחורוב שלא להגיע לעימות חזיתי עם ראש הממשלה הרוסי, הנחשב לאיש החזק ביותר בקרמלין. אולם עתה, הוא מעמיד למעשה את ההתנגדות החזקה ביותר לפוטין שמולה לא עמד זה יותר מעשור. "אני אשים קץ לפופוליזם, יש להקשיב לצרכיו של העם", אמר.

לדבריו של פרוחורוב, יש לו בעיות ספציפיות עם אופן ההתנהלות של ההנהגה ועם אנשים שונים שמעורבים בקבלת ההחלטות השרירותית. "אני אפתור את כל זאת על ידי הפיכתי לבוס" של כל אותם גורמים.

סיכוייו של פרוחורוב מול פוטין, שהמפלגה שבראשותו גרפה 50% מן הקולות, גבוהים מאד בתזמון הזה, בו מעמד הביניים הרוסי זועם על ריצתו הנוספת של פוטין לנשיאות ועל הטיית תוצאות הבחירות, כמו גם דיכוי ברוטאלי של המחאות על כך.