חקלאים במצרים נדהמו לראות נחילי ארבה שמגיעים בכמויות אדירות ומחסלים כל חלקה טובה בשדותיהם | שר החקלאות מבקש מהציבור שלא לנסות להילחם בהם ולהמתין שהרוח תוביל אותם הלאה.

חג הפסח הולך ומתקרב, ובמצרים מגיעים דיווחים על מכת ארבה שמכה במצרים. הארבה נחת על החקלאים באזור גיזה, דרומית לקהיר והסב להם נזק רב.

קרא עוד:

[postim]

בתגובה למכה אמר שר החקלאות המצרי, סלאח עבד אלמאמון, כי "בניגוד לתחזיות שלנו, הגיעה להקה של ארבה למחוז קהיר הדרומית. הלהקה מונה 30 מיליון פריטים, והיא מסבה נזק רב לחקלאות באזור גיזה".

השר ביקש מתושבי המחוז שלא לנסות להיאבק בהם בעצמם כדי לא להסב נזקים נוספים. "אני פונה למשפחות הגרות במקומות הנגועים בארבה, שלא להבעיר צמיגי מכוניות. הדבר לא מבריח את הארבה, אלא רק גורם נזק ויכול להתלקח לשריפה שתעלה בחיי אדם". את הדברים אמר השר לאחר שחקלאים ותושבים שרפו צמיגים כדי ליצור עשן שחור שיבריח את הארבה מהערים.

הדוקטור אלמאמון הבהיר כי על פי הנתונים שיש בידי משרדו, בימים הקרובים צפויות לנשוב רוחות עזות שיקחו איתן את הארבה לכיוונה של ערב הסעודית והים האדום.

מנהל אגף "המלחמה בארבה" במשרד החקלאות, רג'ב בכרי, ציין כי מטוסי ריסוס צפויים להיכנס לפעולה בימים הקרובים וכי על אף שלהקות של ארבה נוהגות להגיע בעונה זו לכיוונה של מצרים, מדובר הפעם בלהקה גדולה במיוחד.

צפו בוידאו ממצרים