ניו ג'רזי: הוגשו כתבי אישום נגד צעירים שניסו לפגוע ברב

כתבי אישום יוגשו נגד 2 צעירים מניו ג'רזי לאחר שביצעו שורת פיגועים וניסו לפגוע בחייו של הרב ניסן שוכמן | ע"פ התביעה, צפויים השניים לרצות עונש מאסר ממושך הצפוי להגיע ל-30 שנה ויותר.

התובע הכללי בניו ג'רזי הודיע לקראת סוף השבוע על ההחלטה להגיש כתבי אישום נגד שני אזרחים אמריקנים לאחר שזרקו בקבוקי תבערה לעבר בתי כנסת בעיר רות'פרד בניו ג'רזי ואף ניסו לפגוע ברבה של קהילת 'בית אל' הרב ניסן שוכמאן.

קרא עוד:

[postim]

הצעירים, אנתוני גרזיאנו ואקאש דלאל מואשמים בשורת ניסיונות להצית בתי כנסת בעיר רותפ'רד בניו ג'רזי וכן בניסיון רצח של הרב ניסן שוכמאן ע"י בקבוק תבערה אותו זרקו לעבר ביתו של הרב שהתגורר בדירה מעל בית הכנסת של הקהילה.

במידה ויורשעו צפויים השניים לקבל עד 30 שנות מאסר בפועל על ניסיונות לביצוע רצח מדרגה ראשונה, על קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת חומרי נפץ ושימוש בהם ועוד.

ע"פ התביעה, דלאל היה זה שהנחה את גרזיאנו והוא שוחרר בערבות אסטרונומית על סך 5.5 מיליון דולר. גרזיאנו לעומתו שהתחנן על נפשו כי הוא כלל לא אשם, שוחרר בערבות על סך 2.5 מיליון דולר.

סידרת הפיגועים אותם ביצעו השניים החלה בדצמבר 2011 ונמשכה עד אמצע ינואר 2012, בעת שגרזיאנו היה אך בן 19. כעת כאמור צפוי בית המשפט לגזור את עונשם של השניים והם ירצו מאסר ממושך.

יצויין כי במהלך הניסיון לפגוע ברב שוכמאן נפצע הרב באורח קל אך בחסדי שמים בני המשפחה יצאו בשלום מהבית ולא אירע להם דבר. לדירה עצמה נגרם נזק כבד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *