למרות השיחה שנערכה בין ראש ממשלת ישראל לראש ממשלת טורקיה, מבהיר אמש (ראשון) זה האחרון כי ההתנצלות הישראלית תתקבל רק לאחר צעדים ממשיים הכוללים את תשלום הפיצויים להרוגי המשט | חלמתם על נופש בטורקיה? תמשיכו לחלום...

לאחר הפיוס ההיסטורי בין נתניהו לארדואן, הישראלים כבר החלו לדמיין סופי -שבוע בבתי המלון של טורקיה אך ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מבהיר אמש (ראשון) כי ארוכה הדרך לאנקרה.

קרא עוד:

[postim]

"הנורמליזציה המלאה ביחסים עם ישראל תהיה רק לאחר שהממשלה בירושלים תנקוט בצעדים מעשיים בשטח, וזאת על אף ההתנצלות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הרג האזרחים הטורקים במשט המרמרה" אמר ארדואן.

בהודעה שפורסמה בטוויטר האישי שלו כתב ארדואן, "זה בלתי אפשרי לבצע נורמליזציה ביחסים עם ישראל מבלי לראות את הצד הישראלי מבצע צעדים מעשיים בשטח".

"טורקיה עשתה את חובתה להגן על זכויות העם הפלסטיני". הבהיר, "אני מדגיש שאנחנו מצפים שישראל תיישם את ההבטחות שלה להסיר את המצור מרצועת עזה". ארדואן אף ציין כי הוא מתכוון לבקר בעזה עוד החודש או בחודש הבא.

ראש הממשלה הטורקי התייחס לתשלום הפיצויים למשפחותיהם של תשעת הטורקים, "התשלום לא ישיב אותם חזרה לחיים, אבל הדבר מוכיח לישראל כי טורקיה לא שוכחת ולא מוותרת על הזכויות של השהידים שלה".

כזכור, ביום שישי בתיווכו של אובמה, קיימו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וארדואן שיחה ראשונה וסיכמו על חידוש היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.