בנימין נתניהו יטוס להלוויית מרגרט תאצ'ר

ראשת ממשלת בריטניה לשעבר מתה בגיל 87 | ביום שלישי צפוי ראש הממשלה נתניהו לטוס ללונדון וישתתף בהלווייתה.

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

לאחר שנים בהן התמודדה עם מחלות שונות, מתה מרגרט תאצ'ר, האישה הראשונה שנבחרה לראשות ממשלת בריטניה. כהונתה הייתה הארוכה ביותר של ראש ממשלה בריטי מאז ראשית המאה ה-19. בת 87 הייתה במותה. מאחר וקיבל הזמנה אישית ממשפחתה, מתכוון ראש הממשלה בנימין נתניהו, לההשתף בהלווייתה שתיערך בשבוע הבא ביום רביעי בלונדון.

קרא עוד:

[postim]

ראש הממשלה צפוי להמריא ביום שלישי ובימים הקרובים ייקבע אורך הביקור וכן האם ישולבו במהלך הביקור פגישות מדיניות.

הערכה הדדית שררה בין שני המנהיגים. הם נהגו לשוחח על נושאי כלכלה, מאחר ונתניהו העריך את מדיניותה ותמיכתה בשוק החופשי. בשנת 1999, כשהפסיד נתניהו בבחירות לראשות הממשלה, שלחה לו תאצ'ר איגרת ובה משפט אחד, "אדוני ראש הממשלה, אני מצטערת על ההפסד".

עם קבלת הבשורה בדבר מותה של תאצ'ר, אמר נתניהו: "היום אני אבל על מותה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, הברונית תאצ'ר. היא הייתה מנהיגה דגולה. אשת עקרונות, בעלת נחישות, אמונה עצמית, כוח, אישה גדולה". הוא הוסיף כי "היא הייתה ידידה איתנה של מדינת ישראל והעם היהודי. היא העניקה השראה לדור של מנהיגים פוליטיים. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחתה, ולממשלה והעם בבריטניה".

גם נשיא המדינה שמעון פרס, ספד למנהיגה שנודעה בכינוי "אשת הברזל". "ישנם אנשים וישנן אידיאות", אמר פרס. "לעתים רחוקות הם משתלבים יחדיו בכדי ליצור חזון. ליידי תאצ'ר הייתה מנהיגה יוצאת דופן, עמיתה בזירה הבינלאומית וחברה אישית שלי. היא הייתה ידידת אמת לישראל וסייעה לנו בהמון תחומים. היא עמדה לצדנו ברגעי משבר והשתמשה בהשפעתה ובכוחה בכדי לעזור לנו לעשות שלום. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחתה, לחבריה ולכל אזרחי בריטניה".

2 תגובות

מתי בדיוק, פרס ספד לתאצ'ר, אחרי שספדו לו?!

גם נשיא המדינה שמעון פרס, ספד למנהיגה … ברוך מחיה מתים

Comments are closed.