ארגון 'אל קאעידה' תכנן לפוצץ בית כנסת באיסטנבול ן המשטרה הטורקית לכדה חוליית טרור שהסתננה למדינה ותכננה לבצע מספר פיגועים ן בעקבות איומים; אזהרת מסע לאזרחי ארצות הברית

ארגון הטרור 'אל קאעידה' תכנן לפוצץ בית כנסת באיסטנבול, כך על פי ה"ניו יורק טיימס", בידיעה שהתפרסמה ביום שישי האחרון. היעד הבא, כך על פי הדיווחים, היה השגרירות האמריקנית באנקרה.

קרא עוד:

[postim]
בחודש פברואר השנה, התרחש פיצוץ במרכזה של טורקיה. כתוצאה מן הפיצוץ נהרג מאבטח מקומי. במשטרה מעריכים כי היעד האמיתי היה שגרירות ארה"ב. לאחר מעקב שהפעילה המשטרה בטקירדאג אחר אדם שהגיע לעיר לפני כשנתיים ונחשד כמשתייך לארגון 'אל –קאעידה', הצליחו לחשוף שני בתים בעיר ששימשו חוליית טרור. המשטרה פשטה על הבתים וכך נחשפה מזימתם של חברי החוליה לבצע פיגועים ביעדים נוספים.

 
מעל עשרים קילוגרמים של חומר נפץ פלסטי, עם מערכות הפעלת מטענים, הוחרמו בפשיטת המשטרה, נוסף על ששה מחשבים ניידים וראיות נוספות. במהלך הפשיטה נעצרו שנים עשר אנשים, שמונה מהם בעלי אזרחות טורקית, שני אזרים ושני צ'צ'נים.

 
פקידי ממשל שניתחו את התוכן המשפטי שנמצא על המחשבים גילו, כי פעילי אל-'קאעידה' היו בעיצומן של הכנות לפיגועים נגד השגרירות האמריקנית ובית כנסת ברובע האלט של איסטנבול.
השגרירות האמריקנית הוציאה אזהרת מסע לאזרחי ארצות הברית מלהגיע למדינה.