במהלך ביקורו של הנשיא האיראני מחמוד אחמדינג'אד במדינות דרום אפריקה טען הנשיא כי ארצו שואפת להשגת נשק גרעיני למטרות שלום בלבד | בכיר בצבא איראן הבהיר כי במידה והאויב יהיה טיפש מספיק כדי לתקוף, הוא יקבל תגובה קשה והרסנית.

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, התייחס היום (שני) לסוגיית הגרעין ואמר כי "ארצו איננה זקוקה לנשק גרעיני והיא מעוניינת באנרגיה האטומית על מנת לספק חשמל למדינה. איננו זקוקים לפצצות אטום, האנרגיה הגרעינית היא מתנה משמיים".

קרא עוד:

[postim]

אחמדינג'אד, המסייר בימים אלו במדינות אפריקאיות, אומר כי "כולם מאשימים את איראן שכמו כל המדינות מעוניינת להגדיל את יכולותיה", והוסיף, "פצצות אטום אינן האיום המרכזי כיום על השלום והיציבות העולמיים".

לדברי הנשיא האיראני, "הידרדרות הערכים והתרבות במדינות המערב היא האיום המרכזי כיום על העולם".

במקביל, סגן מפקד כוחות הקרקע בצבא איראן אמר בשבת כי טהרן ערכה ניסוי מוצלח בשלושה טילי קרקע-קרקע חדשים. הסגן לא פירט אך הבהיר כי "הם יוצגו לראווה ב-18 באפריל הקרוב, מדובר בשלושה סוגים של טילים שפותחו על ידי התעשייה המקומית והם נוסו בהצלחה".

כמו כן הבהיר סגן מפקד כוחות הקרקע באיראן כי "כל האופציות נמצאות על השולחן. אם האויב יהיה טיפש מספיק כדי להיות תוקפני נגדנו, אז נגיב באופן קשה והרסני".