הטורקים מבהירים: לא מעוניינים להיגרר להתמקחות מלוכלכת

גורמים בטורקיה מסרו לעיתון "הורייט דיילי ניוז" כי הם יגיעו להסדר עם ישראל על גובה הפיצויים כבר במהלך סבב הפגישות הראשון בשבוע הבא | בכיר טורקי התבטא כי "השיחות לא צריכות להפוך לסחר בסוסים" | בכירים בטורקיה ציינו כי ידאגו להסרת התביעות נגד ישראל.

טורקיה תגיע להסדר בנושא הפיצויים למשפחות הרוגי המשט לעזה כבר בסבב השיחות הראשון שיתקיים במהלך השבוע הבא, כך מסרו גורמים בכירים לעיתון הטורקי "הורייט דיילי ניוז".

קרא עוד:

[postim]

עוד מסרו הגורמים כי אין בכוונת הטורקים להיגרר אחר התמקחות מלוכלכת עם ישראל על גובה הפיצויים.

בשבוע הבא תגיע משלחת ישראלית לאנקרה – שתדון על נרמול היחסים בין המדינות וסיכום הסדר הפיצויים. חברי המשלחת יהיו היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור ויוסף צ'חנובר מטעם ראש הממשלה.

עם זאת, אותם בכירים טורקים ציינו בנשימה אחת כי ידרשו מישראל לשלם סכום "משמעותי" כפיצויים למשפחות ההרוגים.

"ישראל צריכה לדעת שלא מדובר בתהליך של התמקחות, השיחות על הפיצויים לא צריכות להפוך לסחר בסוסים. אנחנו רוצים לפתור את הנושא הזה בשיחות שיתקיימו בשבוע הבא". כך אמר בכיר טורקי.

"אנחנו רוצים לסיים את הדיונים בנושא בסבב שיחות אחד כיוון שזה לא דבר נעים לדון על כמה כסף שווים חיי אדם. צריך לסכם את זה בדרך הראויה ביותר".

בכירים הטורקים, ציינו כי אירוע המרמרה היה "חמור" מכיוון שההשתלטות על הספינה בוצעה בהוראה ישירה שהגיעה מהדרג המדיני, עוד ציינו הבכירים כי יצליחו לשכנע את משפחות ההרוגים הטורקים להסיר את התביעות המשפטיות כנגד ישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן