בדיווח שפורסם היום (שני) בשבועון הגרמני 'דר שפיגל' נטען כי בין מערכת הביטחון בגרמניה וישראל מתנהלים מגעים בנוגע לרכישת כלי טייס בלתי מאוישים שיוכלו לשמש לתקיפה | שר הביטחון הגרמני קרא בעבר לשלב כלי טייס בלתי מאוישים בחיל האוויר בגרמניה.

השבועון הגרמני דר שפיגל מדווח היום (שני) כי גרמניה מנהלת מגעים עם ישראל לצורך רכישת כלי טייס בלתי מאוישים שיוכלו לשאת עליהם מערכות תקיפה.

קרא עוד:

[postim]

על פי הדיווח, בגרמניה מעוניינים לרכוש עבור הצבא מערכות מסוג זה זאת לאחר שהתברר כי הפיתוח של התעשייה האווירית בישראל מתקדם יותר טכנולוגית מכלי דומה שיוצר ע"י האמריקאים.

העיתון דיווח כי עד כה נערכו שתי פגישות בין הנציגים הגרמנים לבכירים בישראל לצורך הדיונים ברכישה המיועדת.

לאחרונה ביקר בישראל מפקד חיל האוויר הגרמני קארל מולנר והשתתף בהדגמה של 'הרון 1', כלי טייס ישראלי בלתי מאויש. ההתעניינות הגרמנית בדגם זה מוכיחה כי הם אכן מעדיפים אותו על פני ה'פרדטור' שייצרו האמריקאים זאת בעקבות הטכנולוגיות המתקדמות יותר שיש לכלי הישראלי.

יצוין כי במהלך חודש פברואר האחרון קרא שר הביטחון הגרמני לשלב בחיל האוויר גם כלי טייס בלתי מאוישים לצורכי תקיפה, אך בקריאתו לא ציין באילו דגמים מדובר. בעבר דווח כי הגרמנים מעוניינים לפתח כלי טייס בלתי מאוישים יחד עם צרפת וזאת כדי לצמצם את התלות שישנה כיום באמריקה או בישראל.