שבוע לאחר רעידת האדמה באיראן שגבתה את חייהם של 30 בני אדם ו-800 נוספים שנפצעו בדרגות שונות, היום זה קורה שוב והפעם בעוצמה חזקה הרבה יותר | השירות הגאולוגי בארה"ב מדווח כי הרעש היה בעוצמה 8 בסולם ריכטר | ע"פ הדיווחים ישנם לפחות 40 הרוגים.

השירות הגאולוגי בארה"ב מדווח כי רעידת אדמה בעוצמה 8 בסולם ריכטר היכתה היום (שלישי) בסמוך לגבול בין פקיסטן לאיראן. באיראן טוענים כי "זו הייתה הרעידה הקשה ביותר זה 40 שנה ואנו מצפים למאות הרוגים".

קרא עוד:

[postim]

בעקבות עוצמת הרעידה החזקה, הורגשו רעידות משנה לאורך המפרץ הפרסי ואף בהודו. הרעידה הכתה בעומק של כ-15 קילומטרים מתחת לפני השטח. בעקבות כך שמדובר ברעידה יבשתית אין חשש מצונאמי אך באיראן חוששים שישנם מאות הרוגים, זאת בעקבות עוצמתה של הרעידה.

למרות החשש כבד, נציג האזור במג'לס חמיד-רזא פשנג שלל את הדיווחים על מאות הרוגים ואמר לסוכנות 'מהר' כי "על פי הידיעות שמגיעות מאזור רעידת האדמה עד לרגעים אלה, לא ידוע לי על אובדן בנפש והסיכויים לכך נמוכים. יצרתי קשר עם אנשים באזורים אלה והם אמרו כי סוג רעידת האדמה היה כזה שבו לא היו אבידות בנפש, ועל אף שמדובר ברעידת האדמה הקשה ביותר מזה 40 שנה, אפשר לקוות שמספר האבידות יהיה המינימלי ביותר", כך דווח בוואלה!.

בעיר חאש הנמצאת כ-90 מטרים ממרכז הרעש מתגוררים כ-60 אלף תושבים.

בתקשורת האיראנית דווח על לפחות 40 הרוגים בעקבות הרעש. אך מדגישים כי אין כל אישור רישמי לדיווח. כתוצאה מרעידת האדמה ישנם הפסקות חשמל ותקלות תקשורת באזור. אולם הכור בבושהר לא ניזוק כלל, כך מדווחת החברה הרוסית שמתפעלת אותו.

אתר החדשות 'מהר' דיווח כי מדובר ברעידת האדמה הקשה ביותר ב-40 שנים האחרונות. למקום נשלחו צוותי הצלה רבים כשהם מלווים במסוקים.

כזכור, לפני כשבוע אירעה רעידת אדמה באיראן בעוצמת 6.3, מוקד הרעש היה כ-90 קילומטרים מדרום מזרח העיר בושהר. ברעידה זו נפצעו כ-800 בני אדם ונהרגו 30. גם ברעידה זו לא נגרם כל נזק לכור הגרעיני בעיר.