הממונה על המודיעין המצרי טוען כי מצרים חשפה רשת ריגול שפעלה במדינתם בחסות המוסד וריגלה עבור ישראל | אמש אמר נשיא מצרים כי שיתוף הפעולה עם ישראל נמשך קרוב ל-30 שנה.

מצרים הודיעה על חשיפת ריגול של מצרים ופלסטינים שפעלו בשירות המוסד הישראלי כך הודיע היום (ראשון) הממונה על המודיעין המצרי בצפון סיני. לדבריו, הסייענים העבירו מידע למוסד על פעילות הכוחות המצרים בחצי האי סיני.

קרא עוד:

[postim]

הממונה על המודיעין המצרי מייג'ור גנרל סאמיח אחמד בשאדי, פרסם הודעה שבה אישר את הדיווחים שהחלו להתפרסם אתמול בערב בכלי התקשורת המצריים בדבר חשיפתה של רשת הריגול של המוסד, לדבריו, רשת הריגול מנתה תשעה חברים ופעלה בצפון סיני.

לטענתו החשוד המרכזי הוא מצרי תושב רפיח, אשר היה נתון תחת מעקב ממושך של שירותי המודיעין במשך ארבעה חודשים, השיחות של האחרון הוקלטו ולאחר מכן שעלו שירותי הביון המצרים על האקדח המעשן הוא נעצר והוא סיפק לחוקרים פרטים על שמונה פעילים ברשת.

חברי החוליה סיפקו למוסד הישראלי מידע ביטחוני על תנועות הצבא המצרי בחצי האי, שם כביכול התרפסו הכוחות המצרים להילחם בטרור. באמתחתו של החשוד המרכזי נתפס כרטיס SIM בינלאומי.

נשיא מצרים מוחמד מורסי אמר אמש כי הוא מכבד את השלום עם ישראל וכי יש שיתוף פעולה בין שתי המדינות בנושאי ביטחון. "שיתוף הפעולה עם ישראל הוא לא משהו חדש, זה נמשך קרוב ל-30 שנה מאז חתימת הסכם השלם בין המדינות", אמר.