ימות משיח: ירדן תסייע לישראל במקרה של תקיפה בסוריה

במקרה של תקיפת ישראל את סוריה, ירדן תעמיד את המרחב האווירי שלה לטובת ישראל | ישראל וירדן חוששות מהתפוררות משטר אסד

האם ירדן תסייע לישראל? על פי הדיווח בעיתון הצרפתי "לה-פיגארו", הביע עבדאללה השני, מלך ירדן, הסכמה עקרונית להעמיד את המרחב האווירי של ירדן לרשות חיל האוויר במקרה שישראל תצטרך לתקוף את מתקני הנשק הכימי שבסוריה.

קרא עוד:

[postim]

גורמי מודיעין במערב מסרו לעיתון, כי ישראל תוכל להשתמש במרחב הירדני לצרכי "מעקב וריגול" אחר הנעשה בסוריה. זהו מעשה יוצא דופן", מציינים הגורמים.

ההחלטה על שיתוף הפעולה בין ישראל לירדן, התקבלה סופית במהלך ביקורו של הנשיא אובמה בירדן, כאשר ביקר בארמונו של המלך עבדאללה.

לרשות חיל האוויר הישראלי, יעמדו שני "מסדרונות אוויריים" ירדניים במקרה של תקיפה, אחד מדרום המדינה והשני צפונית לבירה עמאן. בחיל האוויר מעדיפים את המרחב הירדני על פני המרחב הדרום לבנוני, מחשש לתגובת החיזבאללה.

יש לציין כי גם בישראל וגם בירדן, חוששים מפני התפוררות שלטונו של אסד, ובמיוחד מהרגע בו הנשק הכימי שבידי משטר אסד ישמש כקלף מיקוח.

"א-שרק אל-אוסט" ציטט בסוף השבוע גורמים ירדניים שדיווחו, כי עמאן פנתה לארצות הברית וביקשה ממנה להציב סוללות של מערכת יירוט הטילים פטריוט לאורך גבולה עם סוריה. בוושינגטון נענו בחיוב לבקשה, ומתכוונים להעביר שתי סוללות מקטאר ומכווית לגבול ירדן-סוריה כבר בשבועות הקרובים.

בחודש האחרון נפגש בחשאי ראש הממשלה בנימין נתניהו מספר פעמים עם מלך ירדן, לגבש הסכמה בנוגע לשיתוף פעולה נגד הנשק הכימי מסוריה.

כתבות קשורות