האמריקאים מדווחים כי מטוסי F-16 של חיל האוויר הישראלי ביצעו 3 תקיפות בסוריה והשמידו משלוח נשק שנועד עבור חיזבאללה | גורמים במשרד הביטחון מכחישים את הדיווח

מתיחות בצפון על רקע הדיווחים בתקשורת האמריקנית על כך שמטוסי חיל האוויר הישראלים תקפו בלילה שבין חמישי לשישי מספר יעדים בסוריה.

קרא עוד:

[postim]

על פי בכירים בקרב כוחות המורדים, מטוסי F-16 הוציאו שלוש תקיפות בדרך צבאית שמחברת בין דמשק לביירות. על פי דיווחים זרים, אחת הפגיעות זוהתה סמוך לדיביזיה המשוריינת הרביעית של צבא סוריה, המוצבת בעיר אל-סבורה שממערב לדמשק. מקורות זרים ציינו כי המטוסים שהו מעל שטח לבנון כאשר תקפו.

בכיר במורדים תיאר כי המתקפה כוונה נגד שיירה של טילים נגד מטוסים שהייתה בדרכה לחיזבאללה, גורם ישראלי אמר בריאיון לסוכנות הידיעות AP כי המשלוח הסורי הכיל טילי קרקע-קרקע לטווח ארוך. אותו גורם ציין כי מדובר בנשק שעלול לשנות את כללי המשחק.

קאסם סעד א-דין, מפקד בצבא סוריה החופשי, התייחס אף הוא לתקיפה הישראלית וציין כי "המידע שהגיע לידינו עולה שאכן הייתה תקיפה ישראלית נגד שיירה שהובילה טילים לחיזבאללה. עדיין לא אישרנו את המיקום המדויק של הפעולה", עוד הוסיף. "אין לנו שום מידע ודאי אולם אנחנו מעריכים שמדובר בטילים ארוכי-טווח מסוג כלשהו, בעלי יכולת לשאת חומרים כימיים".

עד כה לא התקבלו תגובות מגורמים רשמיים בחיזבאללה ומסוריה בתגובה לתקיפה ולא ברור האם תהא תגובה לתקיפה הישראלית.

גורמים צבאים אמרו בשיחה לרשת CNN כי ממידע מודיעיני מסווג שנבחן על ידי גופי מודיעין עולה כי חיל האוויר לא חצה את הגבול וזו ככל הנראה בוצעה מתוך שטח לבנון.