נשיא ארצות הברית ברק אובמה מבקר בימים אלו ב'קוסטה ריקה' ומצא זמן להביע תמיכה בתקיפה הישראלית בסוריה. בראיון לרשת תקשורת אמריקנית אמר אובמה: "מאמין שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה מפני העברת נשק מתוחכם לארגוני טרור כמו חיזבאללה"

בראיון לרשת תקשורת אמריקאית ב'קוסטה ריקה' התייחס אמש נשיא ארצות הברית ברק אובמה לתקיפה הישראלית בסוריה ואמר כי יש לישראל הזכות להגן על עצמה מפני העברות נשק לחיזבאללה.

קרא עוד:

[postim]

אובמה סירב לאשר שישראל תקפה בסוריה ואמר "אני אאפשר לממשלת ישראל לאשר או להכחיש את עניין התקיפה". לדבריו, "מה שאמרתי בעבר ומה שאני ממשיך להאמין בו הוא שלישראלים יש הצדקה להתגונן מפני העברת נשק מתקדם לארגון טרור כמו חיזבאללה. אנחנו מתואמים מאוד עם הישראלים ומבינים שהם קרובים מאוד לסוריה וקרובים מאוד ללבנון".

אמש הבהיר גורם ישראלי בכיר כי "עמדתה של ישראל הייתה ברורה לאורך כל הדרך: לא נאפשר העברת נשק לארגוני טרור. מבלי להתייחס למה שקרה או לא קרה בסוף השבוע – אין כאן שינוי דרמטי במדיניות. ישראל לא שינתה את עמדתה, ובסוגיה הזו הכול מאוד ברור", כך דווח ב-ynet.

כפי שדווח מוקדם יותר, העיתון 'ניו יורק טיימס' ציטט אמש גורמים אמריקנים שהעידו כי מטוסי חיל האוויר הישראלי ביצעו תקיפה במטרה להשמיד משלוח של טילי קרקע-קרקע מתוצרת איראן והיו בדרכם לחיזבאללה. בנוסף, גורמים בסוריה אישרו כי אכן בוצעה תקיפה בלילה שבין חמישי לשישי וטילי 'פאתח 110' שאוחסנו זמנית בנמל התעופה הושמדו.

עוד דווח כי המטוסים לא טסו מעל שדה התעופה בסוריה אלא השתמשו בטילי אוויר-קרקע אותם ירו מהמרחב האווירי של לבנון.

מנהל מחקר של מכון בקטאר אמר לסוכנות הידיעות AP כי "הישראלים עוקבים כמו נץ כדי לראות מה יקרה עם כלי הנשק האלו", לדבריו, מדובר ב"רשת מאוד מתוחכמת של נשק איראני, אחסון והפצה סוריים והעברה לחיזבאללה".