בגלל המתנחלים: קולות מלחמה מכיוון ירדן

בעקבות המצור על מסגד 'אל אקצא' הקדוש למוסלמים נשמעים קולות מלחמה מירדן | חברי הפרלמנט קוראים לעבדאללה לגנות את ישראל בחריפות ואף לנקוט נגדה הליכים משמעותיים | כצעד ראשון הם דורשים לגרש את השגריר הישראלי מירדן

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

בעקבות אירועי יום ירושלים, נרשמת בירדן תרעומת קשה על מעשי הישראלים נגד המקומות הקדושים לאסלאם בירושלים. חברי הפרלמנט הירדני דרשו מהמלך עבדאללה להכריז מלחמה על ישראל.

קרא עוד:

[postim]

בנוסף, מציעים הם לגרש את השגריר הישראלי מארצם וקבעו גם כי יש להחזיר את השגריר הירדני מתל אביב לעמאן. "המצור על מסגד אל אקצא והסתערות המתנחלים על רחובות ירושלים"- זו הסיבה הרשמית לגירוש.

"מלבד החזרת השגריר שלנו וגירוש השגריר הישראלי, אנו דורשים להנפיק הצהרה דיפלומטית חריפה שתגנה בחריפות את יום ירושלים", אומר עבד אלכרים אלדגמי, אחד מחברי הפרלמנט.

"יש צורך להגיב בחומרה על מעשיהם של צאצאי הקופים והחזירים", אומר בתורף חבר הפרלמנט ח'ליל עטיה. "על הממשלה ובית המלוכה להגיב בצורה חריפה על הפגיעה במסגד אל אקצא". עוד טוען עטיה, כי הפגיעה במסגד אל אקצא "מהווה הפרה של ההסכמים הקיימים בין ירדן לכיבוש".

אף הציע "לסגור את הגבול בין המדינות עד שהכיבוש ילמד לכבד את ההסכמים ולשמור על מסגד אל אקצא"

חבר פרלמנט נוסף, מוסטפא יריא, כינה את מעשיה של ישראל "פגיעה בריבונות הירדנית". מבחינתו, מדובר בעילה מספקת לביטול הסכמי השלום שנחתמו בין המדינות בשנת 1994.

רא'אד אלחקלאילה, חבר נוסף בפרלמנט, קורא למלך "להוביל מלחמה נגד הישות הציונית".

יושב ראש הוועדה לעניינים ערביים ובינלאומיים, בסאם אלמנאציר, האשים את ישראל במזימות נסתרות באשר לשלמותו של מסגד אל אקצא וציין כי "האויב הישראלי", צריך להבין שירדן איננה הצד החלש בהסכם השלום.

להחלטות הפרלמנט שהתקבלו, נדרשים אישורים של הממשלה ובית המלוכה הירדני.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן