העיתון הלבנוני 'אלאחבאר' צוטט נציגים לבנונים שסיפרו כי במהלך פגישתם עם הנשיא בשאר אסד, הבהיר הנשיא כי ארצו לא תפסיק את הסיוע לחיזבאללה | על התקיפות שיוחסו לישראל אמר כי "צבא סוריה מסוגל להתמודד עם ההרפתקנות הישראלית"

נשיא סוריה בשאר אסד מתעלם מהביקורת המופנית נגדו ומבהיר כי אין לו כל כוונה להפסיק את הסיוע לארגון חיזבאללה. במהלך פגישה שהתקיימה בדמשק בין הנשיא לבין נציגים לבנונים, אמר אסד כי ארצו "תיתן הכל לחיזבאללה" וזאת כהוקרה על תמיכת הארגון בממשל שבראשותו. כך מדווח הבוקר (חמישי) העיתון הלבנוני אלאחבאר.

קרא עוד:

[postim]

הנציגים שהשתתפו בפגישה סיפרו לעיתון כי הנשיא אסד הפגין ביטחון עצמי גבוה ואמר כי, "בפעם הראשונה אנחנו מרגישים שאנחנו והם חיים באותו המצב, החלטנו שאנחנו חייבים להתקדם לכיוונם ולהפוך לעם של התנגדות כמו חיזבאללה, למען סוריה והדורות הבאים".

אסד התייחס בשיחה גם לתקיפות שבוצעו לאחרונה בדמשק לעבר נשק שיועד עבור חיזבאללה וע"פ מקורות זרים יוחסו לחיל האוויר הישראלי. והתבטא כי סוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות הישראליות וזאת באמצעות "ירי כמה רקטות לכיוון ישראל". בהמשך ציין אסד כי "אנחנו רוצים נקמה אסטרטגית על-ידי פתיחת דלת ההתנגדות והפיכת כל סוריה למדינה של התנגדות".

אסד התייחס למאבק הממושך שמתנהל במדינתו מול המורדים ואמר כי "אחרי התקיפה אנחנו משוכנעים בכך שאנחנו נלחמים באויב עכשיו. אנחנו רודפים אחרי חייליו שהתפרסו בכל רחבי ארצנו".

השבוע ביום שלישי התייחס אסד לתקיפות שבוצעו בארצו ואמר כי "התקיפה הישראלית האחרונה חשפה את ממדי המעורבות של הכיבוש הישראלי, מדינות המערב והתומכות בהן באירועים בסוריה".

במהלך פגישה שקיים אסד עם שר החוץ האיראני התבטא אסד כי "העם הסורי וצבאו הגיבור, שנחל הישגים חשובים במאבק בטרור ובכנופיות הכופרות, מסוגלים להתמודד עם ההרפתקנות הישראלית"

השבוע איים גורם סורי כי "כל כלי רכב או בית חולים שדה שתקים ישראל בגולן ייחשב מעתה מטרה".