בהודעה רשמית שהוציא דובר הקרמלין פורסם כי מחר (שלישי) יגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו למוסקבה שם ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במטרה לשכנע אותו שלא ימכור מערכות טילים מתקדמות לסוריה

הבוקר (שני) הודיע רשמית דובר הקרמלין כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע מחר (שלישי) לביקור עבודה במוסקבה והוא צפוי להיפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בהודעת הדובר נמסר כי "במהלך הפגישה צפויה החלפת דעות בנושאי מפתח ביחסים בין שתי המדינות", וכן כי "תשומת לב גדולה תוקדש למצב במזרח התיכון בכלל ובסוריה בפרט".

קרא עוד:

[postim]

כבר בסוף השבוע האחרון אישר דוברו של פוטין כי השניים ייפגשו וזאת על רקע החשש בישראל שרוסיה תעביר לסוריה מערכות מתקדמות של טילים נגד מטוסים מדגם S-300. יצוין כי ראש הממשלה נתניהו שוחח בעניין גם עם נשיא ארה"ב ברק אובמה.

בכלי התקשורת ברוסיה פורסם כי התקיימו דיונים על עסקת הנשק גם במהלך פגישתו של פוטין עם ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון. אחד המשתתפים בפגישה אמר כי"הכול ברור בנושא הזה. אין אמברגו על מכירת נשק מסוג זה ואנחנו ממלאים התחייבויות חוזיות שלנו כלפי סוריה".

יצוין כי ברוסיה תקפו פוליטיקאים ופרשנים בכירים את ישראל בעקבות התקיפות שבוצעו במהלך השבועות האחרונים בסוריה ויוחסו לחיל האוויר הישראלי. פרשן רדיו בתחנת 'קול רוסיה אמר כי "ישראל מנסה ליצור פרובוקציה כדי לגרום לאיראן וסוריה לפתוח במלחמה כוללת". לדבריו, "הישראלים לא מצליחים לשכנע את האמריקנים שצריך לתקוף את איראן, אך אם תיפתח באזור מלחמה כוללת, מעריכים בירושלים כי ארצות הברית לא תוכל לעמוד מהצד ותצטרף ללחימה".