סופת טורנדו קטלנית גרמה למותם של לפחות 91 בני אדם ולפציעתם של למעלה מ -120 בני אדם, רובם ילדים קטנים | בית ספר יסודי נחרב כליל והורים רבים ניסו לחלץ את ילדיהם ששהו במבנה בזמן הסופה | מניין ההרוגים צפוי לעלות כשהמצב יתבהר

סופת טורנדו השתוללה הלילה (שלישי) בפרבריה של אוקלהומה בארצות הברית. הסופה גרמה למותם של לפחות 91 בני אדם, לפציעתם של למעלה מ- 120 בני אדם, רובם ילדים והסבה נזק כבד לרכוש ברדיוס של כ- 50 קילומטרים. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הכריז על אוקלהומה סיטי כעל אזור מוכה אסון. משמעות הדבר שיועברו מענקי סיוע לדיור זמני, תיקון ההרס בבתים, פיצוי על אבדן רכוש שאינו מבוטח ועוד.

קרא עוד:

[postim]

רק שבעה חודשים חלפו מאז הופיעה סופת ההוריקן "סנדי" ואמריקה סופגת אסון טבע נוסף, אשר עיקר התמקדותו בשני בתי ספר יסודיים. בית הספר "פלאזה טאוארז" נחרב כליל. בין ההרוגים, לפחות 20 תלמידי בית הספר וקיים חשש לחייהם של עוד תלמידים רבים ששהו במבנים בזמן הסופה. לא ידוע מספר מדויק של תלמידים ששהו במבנה. הורים מודאגים הגיעו לאזור בית הספר אך הבלגן לא איפשר לדלות פרטים רבים. אחת המורות סיפרה כי הגנה בגופה על ששה תלמידים. במבנה בית ספר נוסף שהו מעל 400 ילדים.

רשת NBC דיווחה כי הסופה, שנעה במהירות של 322 קמ"ש, החריבה מאות בתים והסבה נזק רב, בעיקר באזור העיר מור, שם הופיעה בסביבות השעה ארבע בצהריים לפי שעון ארצות הברית.

תושבים מדווחים על ההרס הרב שספגו. "הבית הלך, המכונית, הכל אבד", סיפרה תושבת מור ליד הריסות ביתה לחדשות CBS. "היינו באמבטיה אחרת זה היה נגמר אחרת לגמרי". תושבת מבוגרת אחרת סיפרה כי ישבה אף היא באמבטיה של ביתה, כפי שעשתה בסופות אחרות: "ישבתי על שרפרף והחזקתי את הכלב שלי. החשמל נפל, השרפרף עף והתגלגלתי קצת. לא איבדתי את ההכרה וקראתי לכלב שלי, אני יודעת שהוא מתחת להריסות פה". כתבת החדשות שהבחינה בכלב מתחת להריסות סייעה לאישה לחלץ אותו בשלום.

עוד לפני השיקום, כוחות של המשמר הלאומי וכוחות הצלה הוזעקו לסייע למשטרה המקומית בחיפוש נפגעים ובהשתלטות על המצב. בנוסף, נרשמו נזקים כבדים לאורך הכביש המהיר 35 החוצה את אוקלהומה והמחבר אותה לקנזס בצפון וטקסס בדרום. הנשיא אובמה טילפן למושלת אוקלהומה, מרי פאלין, כדי לברר את המצב ולהציע עזרה.