במלאות שנה לסערה ההסטורית הגדולה משנה שעברה, למרות שחנוכה הנוכחי עדיין מאופיין במעלות גבוהות יחסית, ניו יורק מתכוננת ביתר שאת לשלגים שעוד יבואו. • התושבים לJDN: "לא נסכים לשידור חוזר של השיתוק הנואל משנה שעברה"

שנה בלבד חלפה מאז סופת השלגים הגדולה שאותה ידעה ניו יורק ובתוכה השכונות החרדיות בעיקר, והמסקנות הוסקו. למרות שעכשיו מוצפת ברוקלין בשמש חייכנית, ונראה כי המערכה הגשומה בארץ מעמידה את הארץ היותר קרה בסימן של כמעט קיץ (קר מאוד, אך שטוף שמש ולא גשום), עסקני הציבור החרדי, יחד עם עיריית ניו יורק והעומד בראשה מייקל בלומברג שבשנה שעברה נכשל טוטאלית במילוי תפקידו, מתכוננים בכל דרך לקדם את פני הסערה, ולא להפוך לקורבנות הפתיתים הלבנים.

חבר העירייה הניו-יורקי, דוד גרינוולד, ארגן תמיכה עירונית של כמיליון דולר שיועדו לנקודת מכבי האש המקומית בברוקלין, על מנת שתוכל להצטייד באופן מאסיבי במשאיות המסוגלות לנוע בשלג, ובעוד ציוד שבעזרתו תוכל להתמודד כראוי במקרה של סופות שלגים שכרגיל, פוקדות את האיזור בחודשי החורף. בשנה שעברה, כוחות ההצלה והמשטרה נתפסו לא מוכנים, ואי המוכנות גבתה את חייהם של רבים.

לצד ההיערכות הפיזית, אושרו גם דפוסי פעולה יעילים למצבי חירום שהחורף עלול להביא עימו.

שבועיים ללא קו טלפון

ההיערכות שניתן לומר עליה מבחינה מסויימת אולי מעט 'מוגזמת', מגיעה לאחר כשליה הנוראיים של שנה שעברה, בה מערכי פינוי השלג קרסו ולא פעלו כלל. השלג נערם ברחובות לגובה של יותר מחצי מטר, החנויות שותקו, התנועה שבתה, וגם מספקי השירותים ב'אמריקה הגדולה' לא זעו ממקומם.

"הייתי תקועה שבועיים שלמים ללא קו טלפון" מספרת ל-JDN תושבת בורו פארק את מוראות השנה שעברה, שאופיינה בסופות ארוכות וקשות, ובמיוחד זו שבימים אילו ממש מולאת לה שנה תמימה, ואשר נרשמה בהיסטוריה הניו יורקית כאחת הכבדות ביותר.

"חברת הטלפון לא הסכימה לשלוח את הטכנאי להגיע, רק לאחר שהשלג נמס, זה לקח יותר מ-14 יום, הרגשנו כמו באחת ממדינות העולם השלישי".

התקווה בניו יורק הינה שאם השנה תתקופנה סופות כבדות שכאלו בשנית, לכל הפחות יהיו הכלים המוכנים להתמודד עימה.