"נאמני אסד" מתאמנים לשחרור הגולן

אחרי למעלה מ- 45 שנה שהגולן בשליטת ישראל, יש מי שרוצה להילחם עליו | "נאמני אסד" היא קבוצה המורכבת מסורים, פלסטינים ואזרחי מדינות ערביות נוספות | אסד אינו מעורב ישירות בהקמת היחידות אך תומך בהן

למעלה מ- 45 שנה חלפו מאז שוחרר הגולן ועבר לשליטת ישראל, כעת יש מי שמתכוון לנסות להילחם עליו. הם נקראים "נאמני אסד", קבוצה המורכבת מסורים, פלסטינים וערבים מארצות שונות. הם מצטרפים ליחידות לוחמות בסוריה ומתאמנים לקראת המאבק לשחרורו, כך מדווח הסאנדיי טיימס.

קרא עוד:

[postim]

היחידות הללו הוקמו כ"יחידות התנגדות עממית". חלקם ישמשו כלוחמי עילית "למאבק בתוקפנות הישראלית". כך מוסר מקור בכיר במשטר הסורי. אסד אינו מעורב ישירות בהקמת היחידות, אך תומך בהן, נאמר בדיווח.

בשבוע שעבר התראיין אסד לרשת החיזבאללה 'אל מנאר', שם נשמע אומר כי יש דרישה להקמת התנגדות לתקיפות ישראליות. "יש לחץ עממי ברור לפתוח בחזית התנגדות בגולן". לטענתו, משלחות ערביות אינן מפסיקות להביע את רצונן להצטרף למאבק.

גם חיזבאללה, השקוע במלחמת האזרחים בסוריה, הבטיח לתמוך ביחידות שיתקפו את ישראל, דוגמת "החזית העממית לשחרור פלסטין", שאחרי כשלושה עשורים של חוסר פעילות, מדברת עתה על תחיית המאבק.

בינתיים מנסה רוסיה לשכנע את סוריה לחדול ממלחמת האזרחים הגובה מחיר כבד באיזור קוסייר ובמקביל ממשיכה לחתום על עסקאות העברת טילים לסוריה. ארה"ב ומדינות אירופה מנסות לשכנע את רוסיה שלא לחמש את סוריה. "אנו קוראים לרוסיה לא להפר את האיזון באזור באמצעות הענקת נשק למשטרו של אסד, בין אם מדובר בחוזה ישן שנחתם או לא", אמר קרי. "לאספקת נשק כזו תהיה השפעה שלילית מאוד שתשים את ביטחונה של ישראל בסכנה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו