ישראל היתה מעוניינת בנפילת משטר אסד עוד לפני שהחלה המלחמה בסוריה, כך מוסרים בכירים סוריים | הסכמתו של נתניהו עם פוטין כי אסד עדיף בשלטון, אינה אלא הדלפה מגמתית | נתניהו מבטיח למנוע סכנה מאזרחי ישראל

"ישראל הייתה מעוניינת בהפלת אסד הרבה לפני שהחלה המלחמה בסוריה. אסד פיתח נשק גרעיני ובאופן שוטף העביר תחמושת וטילים מאיראן לחיזבאללה. די בכך היה מבחינת ישראל להיות מעוניינת בנפילתו. העמדה הזו לא השתנתה במהלך שנות המלחמה", כך אומר בכיר סורי.

קרא עוד:

[postim]

בעקבות הפרסומים כאילו ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שהשארת אסד בשלטון היא המדיניות הנכונה, מבהירים גורמים בסוריה כי אומנם ישראל אינה נוקטת בפעולות משמעותיות להפלת משטר אסד, אם כי היתה שמחה לראותו נופל. לדבריהם, הן אסד והן המורדים האסלאמיים הפועלים נגדו, אינן אפשרויות המבשרות טוב לישראל. ואולם, הפלת אסד עדיפה כיוון שקריסת שלטונו תנחית מכה קשה על הציר של איראן ובנות בריתה.

לטענת הגורמים הסורים, ההדלפה על הסכמתו של נתניהו עם פוטין, אינה אלא מכוונת ומגמתית.

בישיבת בממשלה אתמול (ראשון) התייחס ראש הממשלה לסוגיה הסורית ואמר ברמז, כי "אין לנו עניין להיות חלק מהסכסוכים סביבנו, אבל אנחנו פועלים ומחויבים למנוע סכנות לביטחונה של ישראל ויש לנו מדיניות ברורה להגיב על ניסיונות לתקיפת שטחנו".