אבו מאזן מבהיר מהם התנאים לחידוש המשא ומתן עם ישראל | בכיר בממשל האמריקאי מבהיר כי לניסיון של קרי יש תאריך תפוגה | מצפה לשמוע תשובות חיוביות משני הצדדים בשבועיים הקרובים

במסגרת מאמציו לקדם את תהליך המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים, כאשר בסיומו הסכם שלום, עושה שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, מאמצים בלתי מבוטלים ופועל בנחישות. בסוף השבוע שוחח פעמיים בטלפון עם אבו-מאזן והבהיר לו כי הוא מצפה לתשובה חיובית בכל הנוגע לחידוש המשא ומתן. שר החוץ של ירדן, נאסר ג'ודה, שנפגש אתמול עם אבו-מאזן ברמאללה, ציין בסיום הפגישה כי קרי צפוי לחזור לאזור "בתוך ימים" לביקור חמישי בתוך חודשיים וחצי.

קרא עוד:

[postim]

קרי ייפגש היום עם שרת המשפטים ציפי לבני, שמשתתפת בכינוס השנתי של הוועד היהודי האמריקאי, בו ינאם קרי ויתייחס לניסיונותיו במזרח התיכון.

"גם לניסיונות של קרי יש תאריך תפוגה". מזהיר בכיר אמריקאי. אם הוא יעריך כי הישראלים והפלסטינים אינם רציניים לגבי קידום תהליך השלום, יחדל ממאמציו וינטוש את הנושא, אמר הבכיר לסוכנות הידיעות רויטרס.

המועד שבו יחליט קרי אם אין טעם לנסות לחדש את תהליך השלום בין הצדדים הולך ומתקרב, כאשר בשלב זה שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם. קרי מצפה לקבל תשובות מההנהגה בירושלים וברמאללה בשבועיים הקרובים.

בשלב זה אבו מאזן מבוצר בעמדתו לגבי פתיחת המשא ומתן. "הפסקת הבנייה בהתנחלויות ושחרור האסירים הפלסטינים היא הדרך ליצור אווירה שתאפשר לחדש את המו"מ". מסר.