ג'ון קרי מזהיר: הזמן לשלום אוזל ולא ישוב עוד

אם לא יימצא בקרוב פתרון לסכסוך בין ישראל והפלסטינים, ייתכן כי לא תהיה הזדמנות נוספת | קרי ולבני נפגשו אתמול במסגרת סבב שיחות למען השלום | קרי הבטיח שאמריקה לצד ביטחונה של ישראל, בעוד לבני קוראת להידברות עם גורמים פלסטינים מתונים

אמש (שני) נפגשה שרת המשפטים ציפי לבני, עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, בניסיון להגיע להבנות בעניין המשא ומתן עם הפלסטינים. קרי פועל מזה תקופה ארוכה בניסיון להחיות את שיחות השלום בין הצדדים, עד כה ללא הצלחה ניכרת. פגישתם של השניים התקיימה טרם נאמו בפורום הגלובאלי של הוועד היהודי האמריקני בוושינגטון.

קרא עוד:

[postim]

בדבריו הדגיש קרי את שמסר יום קודם בכיר בממשל. "לאי פתרון הסכסוך יהיו השלכות, זמננו אוזל. אם לא נצליח, ייתכן שלא תהיה לנו הזדמנות שנייה. איננו יכולים לתת לאכזבות העבר להפוך את העתיד לבן ערובה. הסטטוס-קוו לא יחזיק מעמד. ישראל תישאר עם בחירה – להיות מדינה יהודית או מדינה דמוקרטית".

קרי התייחס להשלכות הלא פשוטות של כישלון המגעים על הצד הישראלי, אך הדדגיש כי ההשלכות על הצד הפלסטיני יהיו קשות אף יותר. "ומה יקרה אם הרשות הפלסטינית תיכשל? משהו הרבה יותר גרוע בשביל ישראל והאינטרסים האמריקאים. תמיד נעמוד לצדה של ישראל – אך האם לא נהיה חזקים יותר, לו הייתה לנו יותר חברה?".

הוא התייחס לאכזבות בשל ניסיונות קודמים שכשלו אך הבהיר כי אסור לוותר. עוד הוסיף כי אמריקה תעמוד לצד ישראל אל מול חיזבאללה, אותם כינה "הבובה הטרוריסטית של איראן" והבהיר כי ימנעו מאיראן להשיג נשק גרעיני.

גם לבני וגם קרי ציינו בדבריהם כי ברור לכולם שמדינה אחת אינה מהווה פתרון לסכסוך. עוד אמרה לבני, "הברית החזקה בין ארצות הברית לבין ישראל היא קריטית להצלחה של יצירה מחדש של המחנה הפרגמטי והתנעת המשא ומתן". לדבריה, "כשנשיא אמריקני מדבר על שתי מדינות לאום, הוא לא אנטי ישראלי. גם אם יהיו בינינו מחלוקות, ארצות הברית לא תסכן את ביטחון ישראל".

לבני קראה לחידוש מיידי של השיחות עם הגורמים המתונים בקרב הפלסטינים, בשיתוף פעולה עם האמריקנים ועם שאר מדינות העולם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *