ביקורו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן במרוקו נפתח ברגל שמאל: המלך מוחמד השישי נעדר מקבלת הפנים הרשמית שנערכה ברבאט | כינוס נוסף שהיה אמור להיערך במרוקו בוטל ברגע האחרון | פרשנים מעריכים: מדובר בנקמה על כך שארדואן דילג על מרוקו בביקורו הקודם במדינות אפריקה

כאילו לא די במהומות שמתחוללות בארצו, ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן יצא לביקור בצפון אפריקה וספג מבוכה כשהגיע למרוקו לאחר שהמלך מוחמד השישי נעדר מהפגישה שתוכננה לשניים.

קרא עוד:

[postim]

כלי התקשורת דיווחו כי קבלת הפנים שנערכה לארדואן בעיר הבירה של מרוקו 'רבאט', הייתה צוננת במיוחד. לראש הממשלה הטורקי הצטרפה רעייתו וכן שר החוץ אחמט דאווטאולו.

במהלך הביקור במרוקו נפגשו יועצים של שתי הממשלות לשיחות קצרות ואחריהן עזב ארדואן את המדינה והמשיך לאלג'יריה. מחר (חמישי) צפוי להסתיים הביקור לאחר סיור בתוניסיה, ממנו ישוב ארדואן לאנקרה.

אך מסתבר שזה לא הכל. אמש דיווח ה'ביזנס', יומון כלכלי הרואה אור בתוניס כי בנוסף להיעדרותו של מלך מרוקו מהפגישה המתוכננת, ארדואן ספג מבוכה נוספת במהלך ביקורו במרוקו לאחר שאיגוד התעשיינים במרוקו הודיע לפתע על החלטתו לבטל כינוס שנקבע לו יחד עם 300 אנשי עסקים שהגיעו בפמליה הטורקית.

יצוין כי בתחילת השבוע דווח בסוכנות הידיעות הטורקית כי "ראש הממשלה ארדואן יזכה לקבלת פנים רשמית במרוקו ויתקבל ברבאט על ידי המלך בכבודו ובעצמו". את הדברים אמר שר החוץ המרוקני בראיון בלעדי.

פרשנים מעריכים כי מלך מרוקו החליט להיעדר מהפגישה כאות מחאה לכך שארדואן דילג בעבר על ביקור במרוקו במהלך ביקור שערך באפריקה בספטמבר 2011.