לאחר ביקור בן ארבעה ימים במרוקו ותוניסיה, ראש ממשלת טורקיה חוזר לארצו לא לפני שהוא מבהיר כי התוכנית להקמת מרכז מסחרי בפארק גזי תימשך כמתוכנן | בינתיים, המחאה באיסטנבול נמשכת כל העת

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן חוזר הלילה (חמישי) לארצו, לאחר שיצא לביקור שנמשך ארבעה ימים במרוקו ותוניסיה. ובינתיים, ההפגנות נמשכות ללא הרף.

קרא עוד:

[postim]

אלפי מפגינים התאספו גם הערב בכיכר העיר באיסטנבול וקראו לראש הממשלה להתפטר. ארדואן מצידו לא מתרגש יתר על המידה ואמר מוקדם יותר היום כי הוא לא מתכוון להיכנע לדרישות המפגינים. לדבריו, מנהיגי המחאה שהציתו את ההפגנות האלימות, עשו שימוש ציני במחאה שהתעוררה על רקע סביבתי וניצלו זאת כדי לתקוף את ממשלתו.

כאמור, במהלך השבוע האחרון נערכו מידי ערב הפגנות מחאה אלימות נגד הממשל, בהם השתתפו אלפי בני אדם. הבוקר (חמישי) דווח כי אמש עצרה המשטרה 11 מפגינים בעלי אזרחות זרה וזאת בחשד שניסו לעורר את המפגינים. עד כה לא התקבל אישור מאף גורם רישמי על המעצר.

מאז החלו ההפגנות ביום שני שעבר, נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו למעלה מ-4,100. בין הפצועים ישנם 43 בני אדם שמצבם מוגדר קשה.

ההפגנות החלו כאמור בעקבות תוכנית להקים מרכז מסחרי בפארק גזי באיסטנבול וכאמור, בצורה מסוימת ההפגנה הסביבתית הפכה למחאה נגד הממשל ובעיקר נגד ראש הממשלה ארדואן.